W sobotę na Górze Zamkowej była kawa, sękacze, piękna pogoda i dobra muzyka (zdjęcia)

Na kawę na Górze Zamkowej Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza zaprosił mieszkańców w sobotnie popołudnie. Serwowana była nie tylko kawa, ale pyszne, grudziądzkie sękacze z „Wisły”. Kto przestraszył się deszczu i nie przyszedł, zrobił duży błąd. Bo nie padało, tylko minimalnie pokropiło i cały czas świeciło słońce.

Panie chętnie poczęstowały się sękaczami i wykorzystały okazję, by porozmawiać z Maciejem Glamowskim, prezydentem Grudziądza.

Pogoda na popołudniową kawę i koncert była wymarzona.

Od godz. 17.30 mieszkańcy schodzili się na kawę przy naszym małym amfiteatrze na Górze Zamkowej, pod wieżą Klimek. Prezydent Maciej Glamowski częstował publiczność sękaczami. Wiele osób wykorzystało okazję do porozmawiania z prezydentem. Starsi wspominali dawne czasy a młodszych interesowała współczesność.  

Prowadzone były warsztaty kreatywne dla najmłodszych i starszych też.

Warsztaty kreatywne Quillingu z Art&Luz.

 

Na scenie Ukrainki Ania Nykonowa i Katia Babenczuk, która grała na bandurze.

W malowniczej scenerii, wśród drzew, przez które przebłyskiwało słońce, z dużą przyjemnością słuchaliśmy muzyki.  Najpierw śpiewały Ukrainki – 17-letnia  Katia Babenczuk, która grała także na bandurze i Ania Nykonowa.  

Od godz. 19.00 koncertował Arco Quartet.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

W sobotę na Górze Zamkowej była kawa, sękacze, piękna pogoda i dobra muzyka (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu