Otworzyli swoje serca i portfele. Na Balu Charytatywnym PCK w Czarcim Młynie (zdjęcia)

Po raz ósmy w Czarcim Młynie odbył się Bal Charytatywny Polskiego Czerwonego Krzyża. Zebrane środki pozwolą na zakup sprzętu potrzebnego do opieki nad chorym w domu.

Grudziądzki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża organizuje bale charytatywne co roku w karnawale. Ostatnio pandemia pokrzyżowała plany.

– Wróciliśmy do Czarciego Młyna po ponad dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa – mówi Zbigniew Wojanowski, prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Grudziądzu. – Cieszymy się, że udało nam się zorganizować tę imprezę ponieważ potrzeby mamy duże, związane z realizacją naszych zadań. Jednym z nich jest opieka sióstr PCK nad osobami starszymi. Zabawa była wyśmienita, a przy okazji udało się nam zebrać pokaźną sumkę na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i akcesoriów do opieki nad chorym w domu. Dziękujemy wszystkim sponsorom imprezy oraz gościom, którzy otworzyli swoje serca i portfele.

Grudziądzki oddział PCK prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Dzięki zebranym środkom trafi tam kolejne specjalistyczne łóżko na pilota z materacem przeciwodleżynowym, a także wanna dmuchana, rotory do ćwiczeń wzmacniających mi ęśnie oraz myjki do włosów.

Organizatorzy tej szczytnej imprezy zapraszają  już na kolejny IX Bal Charytatywny, który – mają nadzieję – odbędzie się tradycyjnie w karnawale.

(Anett)

FOT. JACEK SIENKIEWICZ

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Otworzyli swoje serca i portfele. Na Balu Charytatywnym PCK w Czarcim Młynie (zdjęcia)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu