Pieniądze dla 14 klubów sportowych w Grudziądzu przyznało ministerstwo sportu

Sportowe kluby jednosekcyjne dostały po 10 tys. zł a wielosekcyjne po 15 tys. zł.   Ministerstwo sportu wsparło czternaście grudziądzkich klubów sportowych, w ramach rządowego programu KLUB.

Jan Zandecki, tenisista stołowy ASTS Olimpia/Unia i Józef Mularczyk, prezes sekcji.

To rekordowa liczba dotowanych w Grudziądzu klubów, a także rekordowa łączna kwota wsparcia. Wynosi 160 tysięcy złotych.

– Bardzo się cieszę, że potrafimy skutecznie zabiegać o różnego rodzaju środki zewnętrzne, dzięki którym możliwe jest funkcjonowanie drużyn sportowych i wsparcie młodych talentów – podkreśla Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Wioślarze KW Wisła Grudziądz.

Kluby jednosekcyjne otrzymały po 10 tysięcy złotych, a wielosekcyjne po 15 tysięcy złotych. Pieniądze te można przeznaczyć na wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych czy zakup sprzętu sportowego.

Którym klubom ministerstwo przyznało po 10 tysięcy złotych? UKS Nike Grudziądz, Stowarzyszenie Football Academy Grudziądz, UKS Tandem Grudziądz, TS Koset Grudziądz, Grudziądzki Klub Shorin-Ryu, UKS Ruch Grudziądz, Klub Wioślarski Wisła, ASTS Olimpia-Unia, Stowarzyszenie Aktywnego Wypoczynku Vacantia i Klub Sportowo-Turystyczny Elektryk.

Po 15 tysięcy złotych otrzymają: MKS Start Grudziądz, KS Stal Grudziądz, Grudziądzki Klub Pływacki Orka oraz GKS Olimpia Grudziądz.

(marz)

Zdjęcia pochodzą z gali sportu 2 czerwca 2022 r. FOT. MARYLA RZESZUT

Trener GKP Orka – Damian Zbrzeźny.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Pieniądze dla 14 klubów sportowych w Grudziądzu przyznało ministerstwo sportu

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu