Pieszo – jednym ciągiem – od Bramy Wodnej na Górę Zamkową. Dzięki temu, że ul. Spichrzowa stała się deptakiem (zdjęcia)

Procentuje znakomita decyzja władz Grudziądza o wyłączeniu z ruchu ulicy Spichrzowej! Stała się deptakiem, który umożliwia piesze spacery w długim ciągu Starówki: od fontanny Flisaka przez Bramę Wodną i ul. Spichrzową aż do Góry Zamkowej. 

Jest to równie ważne dla mieszkańców Grudziądza, co turystów. Ulica Spichrzowa – bardzo ważny odcinek tego traktu pieszego – zmienia się na korzyść niemal z dnia na dzień. Ukwiecona, atrakcyjna, stała się popularnym miejscem spacerów. I żyje! Nie jest pusto i głucho, bo powstało tu Muzeum Handlu Wiślanego (w spichrzach 33-35), a miasto wykupuje kolejne spichlerze, by ulokować w nich m.in. organizacje pozarządowe. Ostatnio siedzibę w spichlerzu obiecano Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej.

Ustawiono ławki. Można usiąść i odpocząć. Wprowadzają się stopniowo na Spichrzową lokale gastronomiczne. Zwłaszcza latem jest tu atrakcyjnie, ale nie tylko. Zimą, w okresie świątecznym, furorę robił Renifer Leonard, śpiewający kolędy i dowcipnie rozmawiający z przechodniami. Będzie on atrakcją już na stałe w okresie świąteczno-noworocznym.

Zobaczcie na fotografiach, jak wygląda droga od Bramy Wodnej na Górę Zamkową. Kto dawno w Grudziądzu nie był, będzie mile zaskoczony.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Pieszo – jednym ciągiem – od Bramy Wodnej na Górę Zamkową. Dzięki temu, że ul. Spichrzowa stała się deptakiem (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu