Czy naprawdę wiemy jak segregować odpady? Nie zawsze. Przypomną mieszkańcom plakaty na 36 wiatach przystankowych. Czekając na autobus możemy sprawdzić swoją wiedzę z selekcji śmieci.
Duże plakaty objaśniające jak segregować odpady, co wrzucać do których pojemników od dawna są w większych miastach, m.in. w Warszawie, w metrze. To dobry sposób na „powtórkę” z zasad segregowania śmieci.
W Grudziądzu plakaty pojawiły się właśnie na 36 wiatach przystankowych. To dobry pomysł, gdyż oczekując na autobus czy tramwaj pasażerowie dowiedzą się, jakie są zasady segregowania śmieci. Nie zawsze bowiem jest to takie oczywiste.
– Plakaty przypominają mieszkańcom o bardzo ważnej rzeczy, jaką jest selektywna zbiórka odpadów komunalnych. W różnych częściach Grudziądza, w bardzo przystępny sposób, można zapoznać się z obowiązującymi, podstawowymi zasadami – objaśnia Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Jak segregować śmieci? Do jakich pojemników mają trafiać konkretne odpady? A może trzeba zawieźć je do PSZOK-u? Ne te i inne pytania odpowiedzi znajdziemy oczekując na autobus bądź tramwaj.
– Apeluję też, abyśmy na co dzień stosowali się do wszystkich zasad i prawidłowo segregowali odpady. Przyniesie to wiele korzyści dla nas wszystkich – dodaje prezydent Maciej Glamowski.
– Urząd Miejski w Grudziądzu przygotował kampanię informacyjną dotyczącą selektywnej zbiórki opadów. Na plakatach widnieją różnego rodzaju odpady komunalne oraz pojemniki, do których należy je wrzucić – informuje Karol Piernicki, rzecznik prezydenta Grudziądza. . Kampania ma na celu przypomnienie mieszkańcom o obowiązku selektywnego zbierania odpadów, a także poprawienie sposobu segregowania przez nich śmieci.
(marz)
FOT. MARYLA RZESZUT