Plakaty na przystankach przypomną nam, jak segregować odpady. Kampania informacyjna uświadamia, że to nasz obowiązek…

Czy naprawdę wiemy jak segregować odpady? Nie zawsze. Przypomną mieszkańcom plakaty na 36 wiatach przystankowych. Czekając na autobus możemy sprawdzić swoją wiedzę z selekcji śmieci.

Skorupki jajek wyrzuca się do pojemnika „Bio”.

Duże plakaty objaśniające jak segregować odpady, co wrzucać do których pojemników od dawna są w większych miastach, m.in. w Warszawie, w metrze. To dobry sposób na „powtórkę” z zasad segregowania śmieci.

W Grudziądzu plakaty pojawiły się właśnie na 36 wiatach przystankowych. To dobry pomysł, gdyż oczekując na autobus czy tramwaj pasażerowie dowiedzą się, jakie są zasady segregowania śmieci. Nie zawsze bowiem jest to takie oczywiste.

– Plakaty przypominają mieszkańcom o bardzo ważnej rzeczy, jaką jest selektywna zbiórka odpadów komunalnych. W różnych częściach Grudziądza, w bardzo przystępny sposób, można zapoznać się z obowiązującymi, podstawowymi zasadami – objaśnia Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. –  Jak segregować śmieci? Do jakich pojemników mają trafiać konkretne odpady? A może trzeba zawieźć je do PSZOK-u? Ne te i inne pytania odpowiedzi znajdziemy oczekując na autobus bądź tramwaj.

–  Apeluję też, abyśmy na co dzień stosowali się do wszystkich zasad i prawidłowo segregowali odpady. Przyniesie to wiele korzyści dla nas wszystkich – dodaje prezydent Maciej Glamowski.

– Urząd Miejski w Grudziądzu przygotował kampanię informacyjną dotyczącą selektywnej zbiórki opadów. Na plakatach widnieją różnego rodzaju odpady komunalne oraz pojemniki, do których należy je wrzucić – informuje Karol Piernicki, rzecznik prezydenta Grudziądza. . Kampania ma na celu przypomnienie mieszkańcom o obowiązku selektywnego zbierania odpadów, a także poprawienie sposobu segregowania przez nich śmieci.

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Plakat na pętli w Tarpnie. Szkielet ryby nie może trafić do „Bio” tylko do „Zmieszanych”.
Skórka od banana powinna trafić do pojemnika „Bio”.
Karton po soku lub mleku wrzucamy do pojemnika „Tworzywa sztuczne, metal, opakowania wielomateriałowe”.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Plakaty na przystankach przypomną nam, jak segregować odpady. Kampania informacyjna uświadamia, że to nasz obowiązek…

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu