Ponad 123 tys. zł. z budżetu miasta na Mini Park Seniora, który powstał na osiedlu Lotnisko

Mini Park Seniora ma już osiedle Lotnisko! Są tu urządzenia do ćwiczeń, stół do gry w chińczyka, ławki z oparciem i dwie betonowe. Z budżetu miasta wyasygnowano na to zadanie prawie 124 tys. zł.  

Do Mini Parku Seniora na Lotnisku chętnie zaglądają też dzieci…

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku wykonał inwestycję, przewidzianą pierwotnie w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Na osiedlu Lotnisko powstał Mini Park Seniora. Sfinansowany został bezpośrednio z budżetu miasta.

Mieszkańcy Lotniska oczekiwali na ten Mini Park Seniora, który uatrakcyjni im spę dzanie wolnego czasu.

– Właśnie ze względu na oczekiwania mieszkańców postanowiłem, by inwestycję zrealizować w tym roku ze środków miejskich – wyjaśnia Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Projekty składane do GBO są zawsze bliskie mojemu sercu, ponieważ jest to inicjatywa samych grudziądzan. Bardzo się cieszę, że powstało kolejne miejsce przyjazne seniorom.

W Mini Parku Seniora zamontowane są trzy urządzenia do ćwiczeń odpowiednich dla osób starszych, stół do gry w chińczyka, ławka z oparciem, dwie ławki betonowe, śmietnik i tablica z regulaminem.

Przybyło też zieleni: posadzono sto krzewów. Całość zadania kosztowała 123 tysiące 858 złotych.

Dlaczego ostatecznie miasto wyłożyło pieniądze na Mini Park Seniora? Ponieważ pierwotnie projekt miał być sfinansowany ze środków Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Nie udało się jednak wówczas wyłonić wykonawcy zadania.

Mini Park Seniora przejmie pod opiekę Spółdzielnia Mieszkaniowa, na terenie której powstał.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ponad 123 tys. zł. z budżetu miasta na Mini Park Seniora, który powstał na osiedlu Lotnisko

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu