Remont ul. Kościuszki przewiduje nową jezdnię i chodniki, oświetlenie i miejsca postojowe (zdjęcia)

14 lipca otwarte zostaną koperty w postępowaniu przetargowym na remont ulicy Kościuszki w Grudziądzu. Modernizacja obejmie całość – od ul. Solnej  do ul. A. Walentynowicz.

Ulica Kościuszki jest w wielu miejscach połatana. Potrzebna jest nowa nawierzchnia. FOT. MARYLA RZESZUT

Ulica Kościuszki ma nawierzchnię brukową, która na wielu odcinkach zachowała się nieźle, jednak przybywa miejsc doraźnie łatanych asfaltem. Chodniki też wymagają przebudowy. Koperty w postępowaniu przetargowym otwarte zostaną 14 lipca. Miasto przewidziało na tę inwestycję 2,5 mln zł.

Firma, która wygra przetarg, będzie miała 12 miesięcy na wykonanie robót. A przewidziana jest  budowa nowej jezdni o szerokości 3,5 m. i nowych chodników. W trakcie modernizacji przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa.  Powstaną nowe miejsca postojowe i nowe oświetlenie LED.

– Na ulicy Kościuszki przybędzie zieleni. Przewidujemy tam nowe nasadzenia -informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.   

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Są miejsca na ul. Kościuszki, gdzie chodniki zniszczono.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Remont ul. Kościuszki przewiduje nową jezdnię i chodniki, oświetlenie i miejsca postojowe (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu