Rybki, bombki, drzewka, girlandy… Zainstalowane są w Grudziądzu świetlne iluminacje. Starówka już czaruje. Ulica Spichrzowa robi wrażenie (zdjęcia!)

W czwartkowy wieczór (1 grudnia) montowane były świąteczne ozdoby na grudziądzkiej Starówce, m.in. na Rybnym Rynku, na ul. Ratuszowej i al. 23 Stycznia. Zwłaszcza ul. Spichrzowa już wygląda ślicznie, nastrojowo, świątecznie.

Ulica Spichrzowa w Grudziądzu już wygląda świątecznie…

Na Rynku Głównym w Grudziądzu ustawiona została choinka. Zainstalowano także girlandy i iluminacje, które włączone zostaną później. Przy niektórych ulicach już rozbłysnęły barwne dekoracje, m.in. na całej ul. Sienkiewicza, przy ul. Groblowej i al. 23 Stycznia.

Na Rybnym Rynku ekipa instalowała w czwartek wieczorem (1 grudnia) wesołą rybkę, która zdobić będzie to miejsce w okresie świątecznym i noworocznym. – Oprócz ryby będą tu inne ozdoby, m.in. prezent. Nie od razu podłączymy światło, najpierw wszystko zamontujemy – objaśniali pracownicy instalujący uśmiechniętą rybkę.

Kolejna ekipa pracowała w pobliżu rzeźby ułana i dziewczyny, w bramie prowadzącej na Górę Zamkową. Montowała iluminacje na murach i słupach latarni.

Pracując wieczorem, na specjalnym rusztowaniu ustawionym na ul. Spichrzowej, instalowała ozdobne oświetlenie kolejna ekipa. Tu stanęły drzewka z bombkami a nad ulicą rozbłysnęły świetlne kule i łańcuchy. Przechodnie już robili sobie zdjęcia w świątecznej scenerii…

(marz)

FOT. MARYLA RZESZUT

Ulica Spichrzowa: żeby zamontować ozdoby i iluminacje trzeba było ustawić rusztowania.
Al. 23 Stycznia w Grudziądzu.
Ulica Groblowa w Grudziądzu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Rybki, bombki, drzewka, girlandy… Zainstalowane są w Grudziądzu świetlne iluminacje. Starówka już czaruje. Ulica Spichrzowa robi wrażenie (zdjęcia!)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu