Spotkanie prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego z mieszkańcami Lotniska z udziałem przedstawicieli firmy Schumacher (zdjęcia)

O najważniejszych inwestycjach i wydarzeniach w mieście i o tym, jakie inwestycje prowadzone są na osiedlu Lotnisko mówił prezydent Grudziądza Maciej Glamowski na spotkaniu z mieszkańcami w Szkole Podstawowej nr 21.

Na spotkanie z mieszkańcami osiedla Lotnisko przybyli także przedstawiciele firmy Schumacher Packaging Zakładu Grudziądz sp. z o.o.

Bardzo ważna dla tego osiedla jest przebudowa ulicy Dywizjonu 303, która właśnie jest prowadzona przez grudziądzką firmę Feniks. – Koszt tej inwestycji to 5,2 mln zł. Zmodernizowany będzie odcinek od ul. Kustronia do Polskich Skrzydeł. Powstaną m.in. nowe chodniki, oświetlenie, miejsca parkingowe – mówił prezydent Maciej Glamowski.

W SP nr 21 na Lotnisku wymieniane jest oświetlenie na pływalni. – Ten basen ma już 32 lata. W ogóle baza pływalni w Grudziądzu jest przestarzała, dlatego tak ważna jest budowa nowego basenu przy szkole na Strzemięcinie – podkreślił prezydent Glamowski. – W nowoczesnym obiekcie znajdzie się jedna niecka pływacka, dwie rekreacyjne oraz strefa rekreacji i gastronomii. Wykonana już jest dokumentacja projektowa i uzyskano pozwolenie na budowę. Mamy na tę inwestycję około 30 milionów zł.      

Schumacher chce być dobrym sąsiadem

Na spotkanie na Lotnisku przybyli też przedstawiciele firmy Schumacher Packaging – Zakładu Grudziądz. Dlatego, że mieszkańcy osiedla zgłaszali uwagi do rozjeżdżania ulic przez ciężarówki kursujące do tej firmy oraz przykre zapachy wydobywające się z tej fabryki papieru. Mieli też obawy, czy zakład nie emituje substancji trujących.

Pracownicy firmy Schumacher, która zatrudnia 280 osób, tak starannie przygotowali się do spotkania z mieszkańcami, że przedstawili zebranym kim są właściciele zakładu, jak przebiega produkcja tektury i papieru i wykazywali, że fabryka dba o środowisko oraz angażuje się w sprawy miejscowej społeczności. Włącza się do wielu akcji, wydarzeń sportowych, pomaga szkołom, wspiera wiele inicjatyw w Grudziądzu. To Schumacher ustawił zimą dekoracyjną bombkę przy lodowisku w Parku Miejskim.  

Mieszkańców Lotniska najbardziej interesowało czy samochody ciężarowe nie będą rozjeżdżać dróg osiedlowych i czy substancje, które dostają się do atmosfery nie są przypadkiem szkodliwe dla zdrowia. Przedstawiciele Schumachera uspokajali, że firma nie emituje niczego szkodliwego do środowiska, zresztą jest pod tym względem dokładnie kontrolowana. A w sprawie ciężarówek – zapowiedzieli, że firma jest w trakcie projektowania alternatywnego dojazdu od strony Drogi Łąkowej. – Reagujemy na każde zgłoszenie mieszkańców. Chcemy być dobrym sąsiadem – zapewniali. Co do przykrych zapachów – powinny być coraz mniej kłopotliwe, najwyżej przez 3-4 dni w miesiącu.

Do wielu poruszonych na spotkaniu spraw będziemy wracać.  

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Spotkanie prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego z mieszkańcami Lotniska z udziałem przedstawicieli firmy Schumacher (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu