Stylowe centrum mieszkaniowo-handlowe po Zakładach Mięsnych jak warszawska Praga? Spotkanie z architektami w Ratuszu. Pokazali projekty. Zobaczcie wizualizacje, także z lotu ptaka

Ważne spotkanie prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego z przedstawicielami KIKOWSKI ARCHITEKCI Iwoną Sierpińską i Andrzejem Kikowskim, reprezentującymi projekt zagospodarowania terenu po byłych Zakładach Mięsnych! Ruiny tego zabytku mogą zmienić się wreszcie w piękne obiekty…

Wizualizacja fragmentu przyszłego centrum mieszkaniowo-handlowego i usługowego na terenie byłych Zakładów Mięsnych w Grudziądzu.

W spotkaniu w grudziądzkim Ratuszu nie mogło zabraknąć Sambora Gawińskiego, wojewódzkiego konserwatora zabytków, który czuwa nad tym, aby zagospodarowanie ruin historycznego obiektu odbyło się tak, jak powinno.

Osiedle w Grudziądzu będzie przypominać warszawską Pragę  

– Na naszych oczach rodzi się projekt, który trwale zmieni charakter obszaru byłych Zakładów Mięsnych, przekształcając go w osiedle mieszkaniowe. Docelowo może ono pełnić rolę wizytówki naszego miasta – taką nadzieję ma Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Ten obszar od dawna budzi kontrowersje. Obecnie dojdzie tam do połączenia funkcji zabudowy mieszkalnej z charakterem zabytkowym, co doskonale wkomponuje nowopowstałe budynki w obecną architekturę ul. Narutowicza. Powstanie szereg budynków wywołujących wrażenie współczesnych kamieniczek. Osiedle będzie miało charakter otwarty dla mieszkańców, co upodobni je do warszawskiej Pragi.

To nie dziwi, skoro architekci są z Warszawy…

To sprawi, że zabytkowe obiekty w centrum miasta powinny znacznie zyskać na wartości i atrakcyjności. Pojawią się tam liczne atrakcje, m.in.  Centrum Handlowo-Usługowe.

– To oczywiście dopiero początek drogi, gdyż obecna koncepcja podlegać będzie dalszym opiniom i uzgodnieniom. Optymizmem jednak napawa fakt, że zyskała ona wstępną akceptację wojewódzkiego konserwatora zabytków, który jako plus inwestycji wskazuje to, że historyczne obiekty po dawnych Zakładach Mięsnych zostaną wreszcie zaopiekowane. Nie będą niszczały. Jednym słowem: startujemy z projektem, który w przyszłości spowoduje w Grudziądzu bardzo pozytywne zmiany – mówi prezydent Maciej Glamowski.

(marz)

Sambor Gawiński (pierwszy od lewej) – wojewódzki konserwator zabytków.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Stylowe centrum mieszkaniowo-handlowe po Zakładach Mięsnych jak warszawska Praga? Spotkanie z architektami w Ratuszu. Pokazali projekty. Zobaczcie wizualizacje, także z lotu ptaka

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu