Stypendia artystyczne prezydenta dla „naszych skarbów”! Na płytę, teledysk, folder i karty edukacyjne (zdjęcia)

Utalentowani, młodzi twórcy odebrali dziś w Ratuszu stypendia artystyczne prezydenta Grudziądza. Będą realizować swoje projekty, które wzbogacą kulturę naszego miasta.  

Już ze stypendiami w rękach. Od lewej: Marika Szczepanowska, Adrian Woźniak i Maria Trętkiewicz.

– Z ogromną radością wręczam stypendia na projekty zgłoszone przez grudziądzan, gdyż z jednej strony pomagamy im zrealizować swoje plany i marzenia a z drugiej strony ich talenty przyniosą korzyść Grudziądzowi. To nasze skarby – mówił podczas spotkania w Refektarzu Szymon Gurbin, wiceprezydent Grudziądza.

Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Michał Czepek poinformował, że wniosków było sześć. – Wszystkie ciekawe. Jednak dwa z nich zakwalifikowaliśmy do dofinansowania ze środków własnych Urzędu Miejskiego. Dzięki temu kwotę, jaką dysponowaliśmy, mogliśmy podzielić na cztery stypendia artystyczne – wyjaśnił Michał Czepek.   

Stypendia artystyczne przyznał utalentowanym mieszkańcom Grudziądza prezydent Maciej Glamowski. Otrzymali je:

Maria Trętkiewicz – 3.882 zł  na przygotowanie i wydanie debiutanckiej płyty.

Adrian Woźniak  –  2.500 zł  na realizację teledysku do własnego utworu „Czas”.

Monika Mellerowska  – 3.500 zł na wydanie folderu dotyczącego dziejów społeczności żydowskiej w Grudziądzu

Marika Szczepanowska – 3.768 zł na wydruk kart edukacyjnych „Moja mała ojczyzna” skierowanych do najmłodszych mieszkańców Grudziądza.

Z tej czwórki stypendystów mogło dziś przybyć troje: Maria Trętkiewicz, Adrian Woźniak i Marika Szczepanowska. I oni właśnie odebrali osobiście stypendia z rąk wiceprezydenta Szymona Gurbina. Nie kryli radości, że miasto doceniło i dofinansowało ich projekty.

Wiceprezydent Szymon Gurbin nie wątpi, że warto inwestować w ludzi obdarzonych talentem, którzy potrafią właściwie go wykorzystać. – Współtworzą w ten sposób naszą kulturę. Wzbogacają miasto – podkreślił.

Tekst i fot. Maryla Rzeszut

Od lewej: Adrian Woźniak, Marika Szczepanowska i Maria Trętkiewicz.
Szymon Gurbin, wiceprezydent Grudziądza (z lewej) i Marek Czepek, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu.
Marika Szczepanowska (pracownica Muzeum) przygotuje i wydrukuje karty edukacyjne dla najmłodszych mieszkańców Grudziądza i okolic, w oparciu o muzealną wystawę stałą.
Adrian Woźniak będzie realizował nowy teledysk do piosenki „Czas”.
Wiceprezydent Szymon Gurbin wręczył stypendium Marii Trętkiewicz, która zamierza przygotować i wydać swoją debiutancką płytę.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Stypendia artystyczne prezydenta dla „naszych skarbów”! Na płytę, teledysk, folder i karty edukacyjne (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu