„Światełka pamięci dla naszych bohaterów”. Białe i czerwone znicze ustawili dziś młodzi grudziądzanie pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego (dużo zdjęć) 

W przeddzień Narodowego Dnia Niepodległości na Rynku było bardzo uroczyście. Wielu młodych grudziądzan założyło na tę okazję ubrania w barwach narodowych. Niektóre dziewczynki miały na głowach wianki z białych i czerwonych kwiatów. Dzieci machały biało-czerwonymi chorągiewkami.

„Polska najlepsza!” – skandują dzieci przed pomnikiem Żołnierza Polskiego na Rynku w Grudziądzu.

Wszyscy na Rynku, wraz z nauczycielami i przedstawicielami władz miasta odśpiewali hymn Polski. Grupy, które dotarły w południe na Rynek, zapaliły po drodze znicze także w innych miejscach pamięci.  

Wiceprezydent Grudziądza Róża Lewandowska ustawiła pod pomnikiem Żołnierza Polskiego czerwony znicz, a dyrektor wydziału edukacji Ratusza Kamila Melkowska-Lemke – biały.

Nie zawiodły w akcji „Światełka pamięci dla naszych bohaterów” grudziądzkie szkoły i przedszkola. Wartę honorową przed pomnikiem Żołnierza Polskiego zaciągnęły harcerki z II Szczepu z Grudziądza. Stronę dźwiękową uroczystości zapewnił Piotr Jezierski, harcmistrz II Szczepu. Tę patriotyczną akcję zorganizował Dariusz Miller, pełnomocnik prezydenta do spraw uroczystości patriotycznych.

FOT. I WIDEO MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Światełka pamięci dla naszych bohaterów”. Białe i czerwone znicze ustawili dziś młodzi grudziądzanie pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego (dużo zdjęć) 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu