Więcej drzew, krzewów i kwiatów zamiast betonu. Koszt? 376 tys. zł. Efekt? Bulwary w Grudziądzu piękniejsze. Zwłaszcza wieczorem! (zdjęcia)

Możemy sami, naocznie ocenić jak prezentują się grudziądzkie bulwary i ul. Portowa z posadzoną tu zielenią, której zdecydowanie przybyło. A ubyło – kolejne 115 metrów kw. betonu. Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku sfinalizował drugi etap tworzenia atrakcyjnych terenów zielonych nad Wisłą przy ulicy Portowej.

Podsumujmy ten drugi etap, który kosztował 376 tysięcy złotych: posadzono 13 drzew, 1168 krzewów, 1243 sadzonki bylin, 3871 traw i 1250 różnego rodzaju roślin cebulowych. Ponadto zasianych zostało 759 metrów kwadratowych trawnika. Warto było zainwestować te pieniądze w zieleń? Tym bardziej, że usunięto z tego miejsca następne 115 metrów kwadratowych kostki betonowej.

Wśród zieleni, na grudziądzkich bulwarach zainstalowano 52 energooszczędne lampki ledowe, które podświetlają kompozycje roślinne, stwarzając o zmierzchu niepowtarzalny nastrój.

Autorem  drugiego etapu tworzenia przy ul. Portowej „zielonych płuc” miasta jest grudziądzka firma Magia Ogrodów.

Mimo, że jest już chłodniej, często widać tu młodzież, która zatrzymuje się przy plenerowej siłowni, żeby trochę poćwiczyć. Oblega ławki i leżaki, odstawiając na chwilę rowery czy deski. Jest wielu spacerowiczów, relaksujących się nad Wisłą, w pięknym miejscu.  Także wieczorem…

TESKT I FOT. MARYLA RZESZUT

Wzdłuż Wisły, na bulwarach są ścieżki – dla pieszych i rowerowa.
Ulica Portowa w Grudziądzu. Bardzo zyskała dzięki przemianie placu na bulwarach w oazę zieleni.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Więcej drzew, krzewów i kwiatów zamiast betonu. Koszt? 376 tys. zł. Efekt? Bulwary w Grudziądzu piękniejsze. Zwłaszcza wieczorem! (zdjęcia)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu