Ponad 4 miliony złotych do podziału! 11 marca rozpoczął się nabór projektów do 12. edycji Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Składać je można do 25 marca

W budżecie miasta zapewniona jest pula pieniędzy 4 345 228 złotych. Z tego 660 tysięcy złotych wyodrębniono na zadania ogólnomiejskie, 60 tysięcy złotych na projekty miękkie, a pozostała kwota dzielona będzie na zadania okręgowe.

Dzięki Grudziądzkiemu Budżetowi Obywatelskiemu w wielu punktach miasta powstały m.in. nowe, atrakcyjne place zabaw.

Składanie wniosków odbywa się wyłącznie elektronicznie i potrwa do 25 marca (do godziny 12.00). System dostępny jest dla mieszkańców pod adresem: grudziadz.obywatelski.org

Każdy ma możliwość zgłoszenia po jednym projekcie ogólnomiejskim, miękkim i okręgowym. Wnioski dotyczące zadań okręgowych mogą składać również osoby, które nie mieszkają w danym okręgu. Do projektów miękkich należy dołączyć listę poparcia z 10 podpisami (bez podpisu wnioskodawcy), co jest nowością w GBO.

Maksymalna wartość jednego projektu ogólnomiejskiego wynosić będzie 300 tysięcy złotych, okręgowego – 170 tysięcy złotych a miękkiego 20 tysięcy złotych.

Wszystkie złożone projekty zostaną poddane ocenie formalnej i merytorycznej. Wyniki ogłoszone zostaną 14 czerwca. Od tego dnia mieszkańcy będą mieć 8 dni (14 czerwca – 21 czerwca) na wniesienie odwołania. Ostateczne listy projektów, które wezmą udział w głosowaniu, zostaną opublikowane 26 sierpnia.

Głosowanie odbywać się będzie od 2 do 20 września (początek i koniec w samo południe), a do 8 października opublikowane zostaną wyniki głosowania.

Oprac. (marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ponad 4 miliony złotych do podziału! 11 marca rozpoczął się nabór projektów do 12. edycji Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Składać je można do 25 marca

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu