Baseny odnowione, ale (na razie) zamknięte

– Odkryte baseny miejskie powinny być wreszcie czynne – domagają się mieszkańcy Grudziądza. – Aby je otworzyć, trzeba wcześniej ponieść duże nakłady, ponad 8 mln zł. – wyjaśnia Maciej Glamowski, prezydent miasta. – To koszt głównie budowy stacji uzdatniania wody.

Zwłaszcza mieszkańcy grudziądzkiej Starówki są zniecierpliwieni. Na odkryte baseny w Tarpnie mają blisko, wielu przychodziło pieszo. – Przecież zostały odnowione, obie niecki wyremontowano. Jednak od dwóch lat baseny są zamknięte, a nad jezioro w Rudniku to cała wyprawa, autobusem lub samochodem – argumentują.

Także na sesji Rady Miejskiej jeden z radnych, Marek Czepek przypomniał: – Nie tak dawno wydaliśmy duże pieniądze na modernizację basenów po to, by mieszkańcy mogli z nich korzystać.

Zwłaszcza młodzi grudziądzanie dziwią się: – Dlaczego bardzo popularne kąpielisko przy ul. Za Basenem wciąż jest zamknięte? W słoneczne dni przychodziły tłumy, Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku zarabiał na biletach, czy to nie ma znaczenia?

Radny Krzysztof Kosiński też uważa, że: „baseny miejskie muszą być, bo lokalizacja sprzyja mieszkańcom Starówki, szczególnie dzieciom”.

– Obecne wymogi nie dopuszczają do użytkowania kąpieliska, które nie ma stacji uzdatniania wody. Są oczekiwania, aby nasze baseny uruchomić, jednak to wymaga sporych nakładów finansowych – tłumaczy Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Mamy przygotowany duży projekt modernizacji, ale bardzo kosztowny, w granicach 8 do 8,5 mln. zł. To jest głównie koszt budowy stacji uzdatniania wody. Do tej pory nie było jej, a powinna powstać. W tym roku taka inwestycja jest niemożliwa, jedynie w sezonie 2023. Jednak nie tylko dla tej części miasta powstał piękny ośrodek nad jeziorem w Tarpnie. Plaża jest ładnie zagospodarowana. Będzie czynny w tym sezonie, co w dużym stopniu zrekompensuje mieszkańcom brak basenów. Warto wiedzieć, że w sezonie 2022 na terenie miasta-gminy Grudziądz działać będą cztery kąpieliska:

  1. Plaża Miejska przy jeziorze Rudnickim Wielkim, o linii brzegowej 170 m, prowadzona przez MORiW.
  2. Plaża Dzika przy jeziorze Rudnickim Wielkim, o linii brzegowej 71 m., podległa MORiW.
  3. Plaża Tarpno przy jeziorze Tarpno, o linii brzegowej 40 m., prowadzona przez MORiW.
  4. GOW Delfin przy jeziorze Rudnickim Wielkim, o linii brzegowej 80 m., prowadzony przez GOW Delfin Krzysztof Klucznik, Biały Bór.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Baseny odnowione, ale (na razie) zamknięte

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu