Firma w Świerkocinie gromadzi i przetwarza odpady. Mieszkańcy twierdzą, że szkodzi ich zdrowiu. Proszą o pomoc

Mieszkańcy północnej części Grudziądza narzekają na uciążliwą działalność jednej z firm w pobliskim Świerkocinie. – Zagraża naszemu zdrowiu a nawet życiu – alarmują. Dziś w Ratuszu odbyła się narada, jakie kroki podjąć, by rozwiązać problem.

Przedsiębiorstwo, na które skarżą się mieszkańcy, działa na terenie gminy Grudziądz. Zajmuje się przetwarzaniem i gromadzeniem odpadów oraz rekultywacją wyrobisk odpadami. Jak twierdzą mieszkańcy północnej części Grudziądza szkodliwe substancje wytwarzane w tym procesie są bezpośrednim zagrożeniem bezpieczeństwa, zdrowia a nawet życia.

W tej właśnie sprawie dziś (12 lipca) odbyło się w grudziądzkim Ratuszu kolejne spotkanie, podczas którego poszukiwano dobrego rozwiązania tego problemu. Omawiano dalsze, możliwe do podjęcia kroki. Z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu wysłane już zostały w tej sprawie pisma do zainteresowanych podmiotów: Starostwa Powiatowego, wójta gminy Grudziądz, na terenie której działa firma, marszałka województwa, który wydał decyzje dotyczące pewnego obszaru działalności przedsiębiorcy, jak również Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Nadeszły odpowiedzi od starosty powiatowego Adama Olejnika i wójta gminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza.

Na odpowiedzi od marszałka i WIOŚ grudziądzki Ratusz jeszcze czeka.

– Jestem zdeterminowany, by tę sprawę jak najszybciej rozwiązać – zapewnia Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Zadziałamy w obszarze naszych kompetencji, aby pomóc mieszkańcom, z którymi niejednokrotnie spotykałem się, także w terenie. Wiem, z jakim problemem się zmagają, dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by sprawa zakończyła się pozytywnie. Przy okazji dziękuję za zaangażowanie posłowi Tomaszowi Szymańskiemu, który także nas wspiera.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Firma w Świerkocinie gromadzi i przetwarza odpady. Mieszkańcy twierdzą, że szkodzi ich zdrowiu. Proszą o pomoc

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu