Kandydaci do Rady Miejskiej z Okręgu 4. czyli osiedli: Mniszek, Rządz, Strzemięcin i części Kopernika stawiają na rozwój Grudziądza (zdjęcia)

To drużyna KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz Maciej Glamowski.

                                                                                                     1. Szymon Gurbin – Polska 2050: 5 lat jest wiceprezydentem Grudziądza. Absolwent wydziału dziennikarstwa i nauk politycznych uniwersytetu Warszawskiego oraz Absolwent Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez 6 lat w Londynie pracował  jako dziennikarz w katolickim tygodniku wydawanym przez fundację Veritas i  jako dziennikarz w dzienniku polskim wydawanym przez polską fundację kulturalną. Przez wiele lat związany z CK Teatrw Grudziądzu. Jego pasja o sporty lotnicze. Jest w trakcie robienia licencji pilota balonowego. Zaangażowany był w organizację w 2023 roku balonowych  mistrzostw świata w Grudziądzu. Kocha muzykę, zbiera płyty, zakochany w żonie Beacie. Ma syna Jakuba i 3 koty. Jego priorytety to: mądry Grudziądz, inwestycje w kulturę, rozwój Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy.

2. Maciej Gburczyk – Polska 2050: aktywny radny tej kadencji, wnosi do Rady Miejskiej kulturę osobistą w debacie publicznej. Wychowawca grudziądzkiej młodzieży w szkołach i  ognisku pracy pozaszkolnej. Muzyk, gitarzysta, kompozytor, związany m.in. z zespołem Reggaeside. Ma żonę Emilię oraz dzieci: Kaję i Miłosza. W programie ma m.in. kreowanie wydarzeń kulturalnych i wynoszenie grudziądzkiej oświaty na wyższy poziom. Pomysłodawca  i organizator festiwalu GruRock, w którym sceniczny głos zyskali grudziądzcy muzycy.

3. Mateusz Orzechowski – Aktywista zaangażowany na rzecz zieleni miejskiej. Przewodniczący Kujawsko-Pomorskiej Młodej Lewicy. Organizator dwóch edycji Kujawsko-Pomorskiego Okrągłego Stołu wokół Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży. Popularyzator zaangażowania obywatelskiego. Stworzył i regularnie doposaża tak zwaną Różową Skrzyneczkę w II LO.

4. Maria Kaczorowska: Od wielu lat dyrektorka  SP 20, gdzie uczy języka polskiego. Praca z uczniami jest jej prawdziwą pasją. W trakcie swojej kariery zawodowej poznała tysiące grudziądzan, co pozwala jej lepiej zrozumieć ich potrzeby i oczekiwania. Mąż Andrzej, oficer rezerwy Wojska Polskiego. Jest mamą syna Krzysztofa, córki Kasi oraz babcią Olgi i Niny. Uwielbia podróżować i aktywnie spędzać czas. W wolnych chwilach poświęca się literaturze i poezji.

 5.  Kamila Melkowska-Lemke: Dumna mieszkanka Grudziądza. Chce swoim doświadczeniem wspierać inicjatywy społeczeństwa obywatelskiego, szczególnie  grudziądzką edukację. Wieloletni nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Pomaga młodym ludziom w rozwijaniu ich naukowych pasji. Współpracuje i pragnie dalej działać na rzecz Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy

6. Jakub Czepek – Polska 2050: Młody, prężny grudziądzki przedsiębiorca. Ma wrażliwe serce,  bardzo często angażuje się w akcje społeczne i charytatywne. Szczęśliwy mąż, który razem z żoną właśnie czeka na narodziny ich pierwszego dziecka

7. Lech Flaczyński – Polska 2050: Znana postać w Grudziądzu. Zdobył najwyższe górskie szczyty w Himalajach i w Alpach. Podróżnik, miłośnik jazdy na rowerze i wspinaczki. Jest filologiem germańskim. Po studiach magisterskich ukończył na uniwersytecie Warszawskim studia z lingwistyki stosowanej. Wychował wiele roczników absolwentów I LO. Był dyrektorem Liceum Katolickiego i właścicielem prywatnej szkoły językowej. Jego serce należy do żony Basi. Mają córkę, dwóch synów oraz cudowne wnuki. Interesuje go rozwój sportów amatorskich, ogólna poprawa warunków życia w mieście oraz poziom edukacji w grudziądzkich szkołach

8. Dorota Meller Murawska: Grudziądzanka. Od początku kariery zawodowej związana z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną. Od 16 lat jest skutecznym w działaniu dyrektorem. Podejmuje inicjatywy systemowe zmierzające do sprawniejszego funkcjonowania edukacji w mieście. Aktywny członek miejskiego zespołu koordynacji działań instytucji na rzecz rodziny.

9.Betlejewska Wioletta – Członkini zarządu Rady Powiatowej Nowej Lewicy  w Grudziądzu. Działaczka na rzecz kobiet.  Społeczniczka zZwiązana z Towarzystwem Opieki nad Zabytkami

10. Włodzimierz Tesz.  Od urodzenia mieszka w Grudziądzu, zawsze w Mniszku. Od wielu lat pracuje w MZK, gdzie zajmuje się m.in. pozyskiwaniem funduszy unijnych, dzięki którym nasze miasto unowocześnienia tabor komunikacyjny. Ta praca jest jego pasją. W wolnych chwilach można go również zobaczyć jak z teleobiektywem aparatu fotograficznego łapie w piękne kadry grudziądzką przyrodę. Jest dumnym ojcem Marty absolwentki medycyny i kochanym mężem Joli. Inicjator kilku zrealizowanych projektów GBO. Marzy mu się Grudziądz który przyciąga ludzi a nie taki, z którego ludzie wyjeżdżają.                                          

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Kandydaci do Rady Miejskiej z Okręgu 4. czyli osiedli: Mniszek, Rządz, Strzemięcin i części Kopernika stawiają na rozwój Grudziądza (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu