Mają zaufanie swoich środowisk i wykażą się w Miejskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego

5 członków Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego wybrano na czwartą kadencję. Wybory odbyły się w sali obrad Urzędu Miejskiego. Do tego grona dołączy jeszcze dwóch przedstawicieli Rady Miejskiej i trzech – prezydenta Grudziądza.

Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego w Grudziądzu ma charakter konsultacyjno-opiniodawczy. Powoływana jest przez prezydenta na trzyletnią kadencję. W jej skład wchodzi dziesięć osób.

Połowa składu to przedstawiciele organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego. I to właśnie obecni na zebraniu reprezentanci tych środowisk wybrali swoich przedstawicieli.

Kogo obdarzyli zaufaniem? Osoby znane w Grudziądzu ze swojej działalności:

Dorota Steinke – reprezentująca sferę pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób,

Hanna Pęksa reprezentująca sferę ochrony i promocji zdrowia oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

Krystyna Nowak – sfera kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Zenon Różycki – sfera wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa.

Beata Gurbin – reprezentująca pozostałe sfery, w tym przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym.

Skład  Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego uzupełnią jeszcze dwaj przedstawiciele Rady Miejskiej i trzech przedstawicieli prezydenta Grudziądza. Kto to będzie? Dowiemy się wkrótce.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Mają zaufanie swoich środowisk i wykażą się w Miejskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu