Mieszkańcy Rządza czekają na market. Najpierw jednak MPGN w Grudziądzu musi znaleźć dzierżawcę. Zaprasza duże sieci handlowe do złożenia ofert

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu wystosowało zaproszenia do dużych sieci handlowych i oczekuje ofert na dzierżawę parceli przy ulicy Łęgi. Wybudowany będzie na niej dyskont.

Wielki obiekt po dawnym realu stoi na Rządzu opuszczony i niezagospodarowany. Mieszkańcy tego osiedla nie chcą tak dużego marketu. Wystarczy im dyskont do 2 tys. metrów kwadratowych.

Budowa marketu na Rządzu i tak była wcześniej planowana. Sygnały od mieszkańców tylko przedsięwzięcie przyspieszą.

– Zgodnie ze złożoną przeze mnie obietnicą, trwają zaawansowane prace zmierzające do wybudowania na osiedlu Rządz marketu. Aktualnie jesteśmy na początku procesu wyłaniania dzierżawcy – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Nasza koncepcja jest taka, aby dyskont wybudowała miejska spółka. W ten właśnie sposób powstał market o powierzchni do 2 tys. m. kwadratowych na Lotnisku. Ponieważ jest odpowiednia działka przy ul. Łęgi, może na niej powstać market. Po wybudowaniu obiektu miejska spółka MPGN drogą przetargu przekazałaby obiekt sieci handlowej, która poprowadziłaby dyskont.

Adresatami wystosowanego przez miejska spółkę zaproszenia się duże sieci handlowe.

Po znalezieniu firmy chętnej na prowadzenie marketu przy ul. Łęgi opracowany zostanie projekt, po czym wyłoniony będzie wykonawca robót budowlanych. Prowadzone są jednocześnie prace zmierzające do przesunięcia targowiska miejskiego na Rządzu i jego rewitalizacji.

Tekst i fot. (marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Mieszkańcy Rządza czekają na market. Najpierw jednak MPGN w Grudziądzu musi znaleźć dzierżawcę. Zaprasza duże sieci handlowe do złożenia ofert

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu