Na Rządzu powstanie nowy market

– Jesteśmy jedynym osiedlem w Grudziądzu bez porządnego marketu! – narzekają mieszkańcy Rządza. To się zmieni. Dyskont powstanie. Wybuduje go miasto, a spółka miejska – drogą przetargu – udostępni obiekt  firmie, która poprowadzi sklep. 

Wielki market działał na Rządzu przez wiele lat. Teraz obiekt stoi pusty a mieszkańcy po większe zakupy jeżdżą do centrum Grudziądza lub na inne osiedla.   

Ciekawe, że Rządz był osiedlem, na którym powstał jeden z pierwszych, wielkich marketów  mieście. Po przejęciu tego marketu przez inną sieć handlową, po pewnym czasie splajtował. Ten potężny obiekt stoi dziś niezagospodarowany. Teraz Rządz nie ma żadnego.

– Po większe zakupy jeździmy do centrum miasta lub na inne osiedla. Rządz to duże, rozrastające się wciąż osiedle. Porządny market jest tu pilnie potrzebny –  sygnalizowały zwłaszcza kobiety, które zakupy robią często. Mieszkańcy proponowali, żeby może miasto zrobiło coś z tym wielkim marketem przy ul. Południowej, „straszącym” pustą halą…  

Problem zgłosili mieszkańcy podczas spotkania z Maciejem Glamowskim, prezydentem Grudziądza. Czy ich głos zostanie wzięty pod uwagę przez władze miasta?

Przy ul. Łęgi jest działka na market

– Wiem, że jesteście jedynym osiedlem bez dużego dyskontu i pójdziemy w tym kierunku, żeby powstał. Śledzimy to, co dzieje się z pustym obiektem przy ul.  Południowej. Plany początkowo zakładały, że powstanie tam sklep „ogród i dom”, jednak nic się tam nie dzieje –  tłumaczył Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Ten obiekt nie jest własnością miasta i nie możemy nim dysponować. Mamy inne plany. Jest szansa na duży sklep spożywczy z prawdziwego zdarzenia. Kiedy sprzedawaliśmy działki miejskie na Rządzu liczyliśmy, że jedną z nich kupi firma, która wybuduje market. Jednak wygląda na to, że najlepiej, gdyby taki dyskont wybudowała nasza, miejska spółka. Wybudowaliśmy w ten sposób dyskont do 2 tys. m. kwadratowych na Lotnisku. Już działa. Jest odpowiednia działka przy ul. Łęgi i tam może powstać market na Rządzu. Drogą przetargu miejska spółka MPGN przekazałaby obiekt firmie, która poprowadziłaby ten sklep.

(marz) 

FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Na Rządzu powstanie nowy market

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu