Po raz dziesiąty mieszkańcy wybiorą projekty do wykonania w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. W ten sposób zmieniają miasto na lepsze

Wkrótce poznamy listę zadań i wynik głosowania w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. To już dziesiąty raz sami mieszkańcy będą decydować o tym, jakie inwestycje trzeba w mieście zrealizować. Na wszystkie edycje miasto przeznaczyło prawie 25 mln zł.

Z okazji tej okrągłej rocznicy Urząd Miejski przygotował specjalny spot, ilustrujący w liczbach dotychczasowe edycje Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego.

– Dziękuję za olbrzymie zaangażowanie i obywatelską postawę wszystkim, którzy aktywnie biorą udział w przygotowywaniu projektów lub oddają swoje głosy – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Dzięki takim inicjatywom zmieniamy na lepsze swoją najbliższą okolicę i nasze piękne miasto.

W budżecie miejskim na wszystkie dotychczasowe edycje zaplanowano niespełna 25 milionów złotych. Mieszkańcy złożyli 905 projektów zadań. Pod głosowanie poddane zostały 752 projekty, a wybranych do realizacji było 253.

Udało się wykonać 226 projektów za łączną kwotę blisko 17,5 miliona złotych, ale w trakcie realizacji wciąż są jeszcze zadania zgłoszone do GBO 2022.

Tymczasem zbliża się decydujący etap dziesiątej edycji budżetu obywatelskiego.

Już 29 sierpnia opublikowana zostanie ostateczna lista zadań poddanych pod głosowanie, które – wyłącznie w formie elektronicznej – będzie przeprowadzone od 5 do 30 września do godziny 15.00.

Planowana kwota na realizację wybranych przez mieszkańców zadań w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2023 to 3 660 000 złotych, z czego wyłącza się pulę środków w wysokości 600 tysięcy złotych na zadania ogólnomiejskie oraz kwotę 60 tysięcy złotych na zadania miękkie.

Szczegółowe informacje są na stronie internetowej Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Link do spotu: https://www.youtube.com/watch?v=nFj5vxwyWLI

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Po raz dziesiąty mieszkańcy wybiorą projekty do wykonania w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. W ten sposób zmieniają miasto na lepsze

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu