Pracownicy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu uczą się języka migowego. Lepiej obsłużą głuchych interesantów

30 urzędników grudziądzkiego Ratusza uczestniczy w kursie języka migowego. Szkolenie potrwa cztery tygodnie. Poprawi się komunikacja pracowników Urzędu Miejskiego z osobami niesłyszącymi.

Pracownicy grudziądzkiego Ratusza uczą się języka migowego, żeby podwyższyć swoje kompetencje i móc lepiej komunikować się z głuchymi interesantami.

Kurs języka migowego ma sprawić, że niesłyszący interesanci będą w Urzędzie Miejskim   lepiej rozumiani i obsługiwani. Magistrat chce być jeszcze bliżej osób głuchych.

30-osobowa grupa szkolących się pracowników Ratusza podzielona została na dwie grupy. Kurs potrwa cztery tygodnie.

– Nasz urząd jest blisko osób niepełnosprawnych, ale zawsze może być jeszcze lepiej. Aby poprawić obsługę osób głuchych zorganizowaliśmy kurs języka migowego dla urzędników. Prowadzony jest przez naszego tłumacza języka migowego – informuje prezydent Maciej Glamowski. – Kurs sprawi, że jeszcze bardziej poprawi się komunikacja urzędników z tą grupą mieszkańców.

Regularnie na język migowy tłumaczone są w Ratuszu komunikaty prasowe publikowane na stronie internetowej miasta oraz transmitowane spotkania prezydenta Grudziądza z mieszkańcami.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu uczą się języka migowego. Lepiej obsłużą głuchych interesantów

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu