Sami mieszkańcy wskażą, które projekty Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego zrealizować. Poznajcie zakwalifikowane zadania. Mamy listy z poszczególnych osiedli!

Poznaliśmy listę 87 projektów, na które mieszkańcy będą głosować w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Kiedy? Od 5 do 30 września.

Mieszkańcy złożyli 94 projekty. Ocenę formalną przeszło 87 zadań i to one trafiły na ostateczną listę. Wśród nich jest 20 zadań ogólnomiejskich, 12 miękkich i 55 okręgowych.

Głosowanie przewidziane jest od 5 do 30 września, do godz. 15.00. Tak jak w poprzednich edycjach odbywać się będzie wyłącznie elektronicznie poprzez system do obsługi GBO dostępny na stronie internetowej grudziadz.budzet-obywatelski.org gdzie można znaleźć wszystkie szczegółowe informacje.

Głosowanie nie wymaga rejestracji. Wystarczy uzupełnić swoje dane osobowe, potwierdzić zawarte oświadczenia, wybrać projekty, na które chce się zagłosować, a następnie potwierdzić swój głos wpisując kod otrzymany w wiadomości SMS. Żadne opłaty nie zostaną naliczone. Z jednego numeru telefonu swoje głosy może potwierdzić 5 osób.

Każdy z mieszkańców zagłosować może tylko raz, oddając głosy na dwa zadania ogólnomiejskie, dwa miękkie oraz dwa osiedlowe, ale wyłącznie z okręgu, w którym mieszka.

Można będzie także oddać głosy w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego, gdzie przygotowane będzie specjalne stanowisko, a w razie problemów udzielona zostanie pomoc. Osoby niesłyszące mogą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego, w godzinach jego pracy – w poniedziałek, środę i czwartek od 7.30 do 14.30, we wtorek od 7.30 do 15.00, w piątek od 7.00 do 13.30.

Wyniki głosowania podane zostaną do wiadomości do 14 października.

(marz)

PROJEKTY GBO 2023:

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Sami mieszkańcy wskażą, które projekty Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego zrealizować. Poznajcie zakwalifikowane zadania. Mamy listy z poszczególnych osiedli!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu