Sieć Aldi wkracza do Grudziądza. Poprowadzi nowy market na Rządzu. Budowa ruszy w pierwszym kwartale 2023 roku

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu wybrało sieć Aldi na operatora marketu na Rządzu. O poprowadzenie tego dużego sklepu starała się także portugalska Biedronka.

W Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu wybrano operatora nowego marketu na Rządzu.

W Grudziądzu dotychczas nie było marketu niemieckiej sieci Aldi, ten będzie pierwszy. Powstanie na terenie przy ul. Łęgi, u zbiegu z ul. Konstytucji 3 Maja. Sklepów pod szyldem portugalskiej sieci Biedronka jest mieście akurat sporo.

Na Rządzu powstanie market na prośbę mieszkańców, którzy czuli się poszkodowanie brakiem takiego sklepu. – Na każdym osiedlu jest już market albo kilka a u nas ani jednego. Po zakupy musimy robić wyprawę do centrum miasta albo na inne osiedla – sygnalizowali problem m.in. podczas spotkań z prezydentem Grudziądza Maciejem Glamowskim.

Podczas sesji Rady Miejskiej (28 września) Krzysztof Kosiński, radny Prawa i Sprawiedliwości i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej dociekał, czy nie będzie przerwy w handlu funkcjonującego na osiedlu Rządz targowiska. – MPGN ma wybudować market. Aby ta inwestycja powstała, musi być przeniesione istniejące na Rządzu w tym miejscu targowisko – mówił Krzysztof Kosiński. – Czy nie będzie przerwy w jego  funkcjonowaniu?

Sprawę wyjaśniał Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: – Jest miejsce w tej części osiedla Rządz dla nowego targowiska. Zostanie ono w porę przeniesione i nie będzie przerwy w handlu. Budowa nowego marketu rozpocznie się w pierwszym kwartale 2023 roku.

Oferta sieci Aldi była dla komisji w MPGN bardziej przekonująca niż Biedronki. Aldi zapewnia: „Naszym zadaniem jest, aby klienci mogli u nas robić zakupy szybko, łatwo i przyjemnie, krótko mówiąc aby się dobrze u nas czuli”.

I oby tak było. Klienci liczą jeszcze na to, że nie będzie drożyzny i ceny nie wydrenują ich portfeli. To życzenie mieszkańców miasta akurat dotyczy wszystkich sklepów w Grudziądzu.

Mieszkańcy Rządza doczekają się marketu wiele lat po tym, jak właśnie na tym osiedlu otwarty został pierwszy w mieście, wielki market real, do którego przyjeżdżali klienci z całego Grudziądza i okolic. Teraz ten obiekt przy ul. Południowej stoi pusty.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Dawny real przy ul. Południowej nie może znaleźć dzierżawcy ani nowego właściciela, ze względu na potężna powierzchnię obiektu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Sieć Aldi wkracza do Grudziądza. Poprowadzi nowy market na Rządzu. Budowa ruszy w pierwszym kwartale 2023 roku

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu