Także młode osoby kandydują w Grudziądzu na radnych z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Liczą na zaufanie wyborców (zdjęcia)

Tomasz Szymański: – Na naszych listach jest dobrze sprawdzona i dobrana grupa osób, znanych grudziądzanom. To aktywiści, społecznicy i ludzie zaangażowani w życie naszego miasta. Reprezentują  zawody, których istotą jest praca na rzecz innych.

Od lewej: Katarzyna Dejewska, Malwina Kasprowicz i Robert Malinowski.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji podkreślił też: – Zdecydowaliśmy, że Platforma Obywatelska poprze Macieja Glamowskiego w wyborach na prezydenta Grudziądza. Ostatnie pięć lat wspólnej pracy na rzecz dynamicznego rozwoju Grudziądza pozwoliło nam podjąć decyzję o udzieleniu poparcia obecnemu włodarzowi miasta. Współpracuje się nam bardzo dobrze. Spotykamy się co tydzień, głównie w Warszawie, by omawiać strategię działania dla Grudziądza i pomóc w rozwiązywaniu problemów miasta.

Tomasz Szymański w MSWiA zajmuje się właśnie sprawami samorządowymi. – Przywracamy należyte relacje z samorządami, bowiem dotychczas przez 8 lat władze państwowe centralizowały zarządzanie, podczas gdy my chcemy jak najwięcej uprawnień i decyzji scedować na samorządy – objaśniał wiceminister. –  To one najlepiej wiedzą co jest na ich terenie potrzebne. Odbudowujemy relacje z nimi poprzez pryzmat zadań i celów jakie są do zrealizowania.

Znamy już listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miejskiej Grudziądza. Rekomendował ich Tomasz Szymański, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, działacz KO. Jakie atuty mają m.in. Katarzyna Dejewska (lekarz stażysta w grudziądzkim szpitalu), Przemysław Ślusarski, Robert Kempiński z GKM-u, Edyta Ogonowska czy najmłodszy kandydat Wiktor Bergmański – maturzysta z I LO, który działa w Młodzieżowej Radzie Miasta – obejrzyjcie wideo na naszej stronie fb.

Wśród najmłodszych kandydatów na radnych są m.in. 26-letnia Katarzyna Dejewska  i nauczycielka Malwina Kasprowicz, która ma 31 lat.  – Liczymy na zaufanie wyborców i to, że będą chcieli postawić na młodych. Mamy energię, pomysły, chęć pracy dla mieszkańców Grudziądza – mówią kandydatki do Rady Miejskiej. – Już teraz udzielamy się społecznie, dlatego działalność w samorządzie to nie będzie dla nas nic nowego.

Katarzyna Dejewska zamierza  wpływać m.in. na to, aby realizowane były programy profilaktyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Z kolei nauczycielka Malwina Kasprowicz chce zaangażować się w sprawy edukacji i wsparcia dla szkół. – Chciałabym, aby w szkołach było więcej bezpłatnych ofert rozwijania uzdolnień i zainteresowań uczniów. Młodzież powinna też mieć wartościowe, atrakcyjne imprezy rozrywkowe. Tego brakuje.

Robert Malinowski, były prezydent Grudziądza, obecnie radny sejmiku samorządowego województwa kujawsko-pomorskiego uważa, że Platforma Obywatelska ma silniejszych kandydatów na listach wyborczych, niż w poprzednich wyborach. – Powinniśmy zdobyć więcej niż mamy dotychczas mandatów w Radzie Miejskiej Grudziądza – ocenia szanse. – I nowa kadencja powinna być dla Grudziądza lepsza, gdyż będą pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy i z różnych funduszy unijnych.  

Będziemy prezentować kolejno także innych kandydatów na radnych.  Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia (niedziela).

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Także młode osoby kandydują w Grudziądzu na radnych z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Liczą na zaufanie wyborców (zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu