23 lutego wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Grudziądzu! Kandydują uczniowie szkół ponadpodstawowych. Wyniki do 4 marca

Młodzieżowy samorząd będzie mieć głos w ważnych dla Grudziądza sprawach. „Dorosła” Rada Miejska będzie liczyć się z opinią reprezentantów młodego pokolenia.

Kamila Melkowska – Lemke, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu: – Do 4 marca poznamy wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej i jej skład.

Wybory odbędą się dziś (23 lutego) w 9 okręgach wyznaczonych w liceach ogólnokształcących i szkołach zawodowych. W tych placówkach powołane zostały okręgowe komisje wyborcze. Kandydaci do Młodzieżowej Rady Miejskiej musieli uzyskać poparcie przynajmniej 50 uczniów swojej szkoły.

Kamila Melkowska – Lemke, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu informuje: – Młodzieżowa Rada Miejska będzie reaktywowana po kilku latach przerwy w jej działalności. 23 lutego wybranych zostanie 18 młodych radnych. Po sporządzeniu protokołu z wyborów do 4 marca poznamy wyniki i skład młodzieżowego samorządu. Młodzieżowa Rada Miejska ma swój statut a prezydent Grudziądza wyznaczy jej opiekuna.

Kampania wyborcza zakończyła się 22 lutego. W skład komisji wyborczej wchodzi Kamila Melkowska-Lemke (przewodnicząca) i przedstawiciele Urzędu Miejskiego. Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej trwa dwa lata. Po raz pierwszy rozpoczęła swoją działalność w Grudziądzu w 2009 roku.

(marz)

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

23 lutego wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Grudziądzu! Kandydują uczniowie szkół ponadpodstawowych. Wyniki do 4 marca

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu