Będą dwa koncerty z Andrzejem Rybińskim i Wesołą Wiarą! 2 października imprezy dla seniorów o godz. 15.00 i 20.00 w grudziądzkim teatrze! (wideo, zdjęcia)

Gwiazdą Grudziądzkiego Dnia Seniora jest w tym roku piosenkarz Andrzej Rybiński. 2 października w teatrze wystąpi też Grudziądzka Orkiestra Dęta, duet akordeonowy WRAcc Duo i zespół wokalny z Klubu Seniora Wesoła Wiara. Będzie loteria z nagrodami i słodki poczęstunek. Bezpłatne wejściówki odbierane były 27 września, a na wieczorny koncert w piątek od godz. 10.00.

Poseł Tomasz Szymański: – 2 października w teatrze będzie wspólna zabawa seniorów, możliwe są również tańce!

– Chodzi o to, abyśmy się spotkali i miło spędzili czas. I skłonili tych seniorów, którzy siedzą w domach i rzadko gdzieś wychodzą, aby włączyli się do wspólnego świętowania Grudziądzkiego Dnia Seniora. Możemy zorganizować dla nich taki koncert i spotkanie dzięki sfinansowaniu imprezy przez urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego – informuje poseł Tomasz Szymański, który objął patronat nad wydarzeniem.

Wspierają go Klub Seniora Wesoła Wiara działający już od 55 lat na Strzemięcinie, Fundacja Jedna Sztuka i Grudziądzka Rada Seniorów.

– Zachęcamy do wspólnej zabawy, rozerwania się w tym dniu – mówi Monika Chełminiak, prezes Fundacji Jedna Sztuka. – Warto w ogóle włączyć się do działania, nie spędzać biernie czasu tylko w domu.

Od lewej: Wiesław Poliński, Monika Chełminiak, Wiesława Fąfara, Krystyna Żarna i poseł Tomasz Szymański.

Panie z Klubu Seniora Wesoła Wiara Krystyna Żarna i Wiesława Fąfara zapowiadają: – Przygotowaliśmy, jak sama nazwa wskazuje, wesoły repertuar. Mamy pana Tadeusza- akordeonistę, który nam przygrywa, opracowane pogodne piosenki, chętnie słuchane i wspólnie śpiewane. Przyjdźcie, rozerwiemy się razem!

Wiesław Poliński (Grudziądzka Rada Seniorów) zaprasza na imprezę 2 października w teatrze, ale też na dyżury Rady Seniora: – Dzieje się wiele, można się realizować działając z nami. Na przykład modelarze zaprezentują wkrótce model statku „Grudziądz”, co zaciekawi na pewno wszystkich.      

Grudziądzki Dzień Seniora rozpocznie się w teatrze 2 października o godz. 15.00. Obowiązują bezpłatne wejściówki. Wydawane we wtorek, 27 września w holu teatru od godz. 11.00 rozeszły się błyskawicznie. W piątek od godz. 10.00 będą rozprowadzane wejściówki na wieczorny koncert o godz. 20.00.

TEKST I FOT. MARYLA RZESZUT

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Będą dwa koncerty z Andrzejem Rybińskim i Wesołą Wiarą! 2 października imprezy dla seniorów o godz. 15.00 i 20.00 w grudziądzkim teatrze! (wideo, zdjęcia)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu