Aeroklub Nadwiślański w Lisich Kątach będzie gospodarzem 46. Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie otwartej a także Ogólnopolskich Zawodów Szybowcowych w klasie A

Od 3 do 12 czerwca Aeroklub Nadwiślański w Lisich Kątach będzie gospodarzem 46. Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie otwartej a także Ogólnopolskich Zawodów Szybowcowych w klasie A. W trakcie tego wydarzenia ponad 50 pilotów szybowcowych zawalczy o tytuł Mistrza Polski. 
Szybowcowych w klasie Club A, które od 3 do 13 czerwca rozegrają się w Aeroklubie Nadwiślańskim w Lisich Kątach. Sport ten jest ściśle związany z pogodą, więc jeśli warunki pozwolą, rozegranych zostanie dziewięć konkurencji. Nie zabraknie także atrakcji dla widzów chcących podziwiać podniebne zmagania najwybitniejszych światowych szybowników. Wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Grudziądzkiego. 
Tegoroczne zawody rozpocznie Dzień Otwarty Aeroklubu Nadwiślańskiego, w ramach którego zaplanowanych jest wiele atrakcji dla widzów, chcących dowiedzieć się więcej o tym wyjątkowym sporcie. Tego dnia będzie można także z bliska obejrzeć grudziądzkiego „Pirata”, który swój pierwszy lot odbył 55 lat temu. Osoby chcące poznać na własnej skórze emocje, jakie towarzyszą pilotom mają niepowtarzalną okazja by odbyć lot zapoznawczy szybowcem za wyciągarka w specjalnej cenie z okazji otwarcia imprezy. Zaplanowany jest także trening po pasie startowym oraz projekcja filmu Top Gun. 
Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie otwartej są wydarzeniem przechodnim. Organizacja tegorocznych zawodów została przyznana przez Komisję szybowcową przy Aeroklubie Polskim Aeroklubowi Nadwiślańskiemu w Lisich Kątach. Ostatni raz wydarzenie o takiej randze grudziądzkie środowisko lotnicze organizowało 25 lat temu. Poza tym Aeroklub Nadwiślański jest gospodarzem corocznych zawodów szybowcowych – Memoriału Szczepana Grzeszczyka. Jak informują organizatorzy wydarzenia zawody w Lisich Kątach to już tradycja kontynuowana od wielu lat. Co roku zjawiają się znani nie tylko w Polsce i za granicą zawodnicy ale również młodzi adepci sportów lotniczych. 
W tej edycji zawodów udział weźmie m.in. Sebastian Kawa piętnastokrotny mistrz świata w konkurencjach szybowcowych, wielokrotny rekordzista świata w szybownictwie, od wielu lat w czołówce światowego rankingu pilotów szybowcowych, najbardziej utytułowany pilot szybowcowy w historii. Kierownikiem zawodów będzie Zbigniew Meller wieloletni komisarz sportowy Aeroklubu Polskiego, pilot i instruktor zarówno szybowcowy jak i balonowy, natomiast kierownikiem sportowym Krzysztof Herczyński. 
Zawodnicy będą rywalizować przez 9 dni w najróżniejszych konkurencjach. Szybowce wystartują z Lisich Kątów do wyznaczonych punktów. Oczywiście rywalizacja jest ściśle związana z pogodą, dlatego miłośników podniebnych zmagań, chcących podziwiać pracę pilotów zachęcamy do poszukiwania bieżących informacji o zawodach. To także wyjątkowa okazja, by obejrzeć tak wiele statków powietrznych jednocześnie poruszających się po niebie nad naszym miastem.Aktualne informacje na temat startów będzie można śledzić na profilu facebookowym Aeroklubu Nadwiślańskiego w Lisich Kątach oraz Lotniczego Grudziądza.
HARMONOGRAM WYDARZENIA:DZIEŃ OTWARTY AEROKLUBU – 3 czerwca
12.00- 17.00 Przyjdź zrób sobie zdjęcie w szybowcu lub odbądź lot zapoznawczy w specjalnej cenie 18.00 Trening po pasie startowym z Piotrem Ślebodą i Danutą Herczyńską20.00 Oficjalne otwarcie 46. Szybowcowych Mistrzostw Polski20.30 Odprawa bezpieczeństwa dla zawodników 21.15 Kino letnie „Top Gun”
DNI RYWALIZACJI ZAWODNICZEJ 4-12 czerwca 
10.00 odprawa dla zawodników, informacje metorologiczne i szczegóły konkurencji;11.30-12.30 starty zawodników
Informacje o dolotach na lotnisko w Lisich Kątach będą publikowane na bieżąco, w zależności od konkurencji, pogody i informacji o trasie do pokonania przez zawodników. Prosimy także o zachowanie zasad bezpieczeństwa i nie wchodzenie ani nie wjeżdżanie na płytę lotniska.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Aeroklub Nadwiślański w Lisich Kątach będzie gospodarzem 46. Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie otwartej a także Ogólnopolskich Zawodów Szybowcowych w klasie A

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu