Bezpłatne badania mamograficzne dla mieszkanek Grudziądza

W skutecznym leczeniu chorób nowotworowych pomocne jest odpowiednio wczesne ich wykrycie. Podjęcie natychmiastowego leczenia daje wówczas niemal stuprocentową gwarancję powrotu do zdrowia. Dlatego tak ważne jest, by kobiety poddawały się mammografii, zwłaszcza, że badanie to finansowane jest przez NFZ.
Do badania uprawnione są kobiety w wieku 50-69 lat, ubezpieczone i nieleczone dotąd z powodu raka piersi. Dodatkowe warunki są takie, by kobieta, która chce poddać się badaniu nie miała wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, nie należała do grupy ryzyka, a w roku poprzedzającym otrzymała pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Badania związane są z ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie. Ich organizatorem jest LUX MED. Mobilna pracownia mammograficzna będzie do dyspozycji 18 czerwca 2021 roku, w godzinach od 8.00 do 15.00, w Grudziądzu przy markecie Kaufland, przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 10.
Przed przybyciem na badanie należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy też wziąć ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.
Badanie odbywać się będzie przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Bezpłatne badania mamograficzne dla mieszkanek Grudziądza

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu