Bieg imieniem Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu

Wybitny sportowiec, utytułowany lekkoatleta, duma naszego miasta – Bronisław Malinowski. Dokładnie 70 lat temu przyszedł na świat. Dzisiaj świętujemy tę rocznicę.
4 czerwca przypada 70. rocznica urodzin Bronisława Malinowskiego. Z tej okazji przedstawiciele Urzędu Miejskiego i uczniowie grudziądzkich szkół złożyli kwiaty i zapalili znicze przy mogile poświęconej lekkoatlecie. Także dzisiaj odbyła się sztafeta pamięci Bronisława Malinowskiego, której start miał miejsce w Bydgoszczy i w Toruniu, a meta w Grudziądzu. Sztafetę wypuścili marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Kolumny biegaczy połączyły się w Chełmnie, by zakończyć bieg na Stadionie Centralnym Olimpii Grudziądz. W sztafecie biegło osiem drużyn, w tym dwie z naszego miasta: klub GKS Olimpia oraz żołnierze z 13. Wojskowego Obszaru Gospodarczego na Cytadeli.

Bieg sztafetowy to jedno z wydarzeń wpisujących się w ustanowiony przez sejmik województwa i grudziądzkich radnych rok gwiazdy królowej sportu. Wydarzeniu towarzyszy również wystawa plenerowa „Bronisław Malinowski – sportowa ikona Grudziądza”, którą oglądać można do 10 czerwca, obok Stadionu Olimpii. Wystawa wróci do Grudziądza 23 września, przed Międzynarodowymi Biegami im. B. Malinowskiego.
Po zakończonym biegu wszyscy uczestnicy złożyli kwiaty pod pomnikiem Bronisława Malinowskiego.

Bronisław Malinowski urodził się 4 czerwca 1951 roku w Nowem nad Wisłą, a zmarł w tragicznym wypadku na grudziądzkim moście 27 września 1981 roku.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Bieg imieniem Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu