Ciąg dalszy oświadczeń. Arriva zarzuca podawanie nieprawdziwych informacji w liście Związków Zawodowych MZK do Prezydenta Grudziądza

Arriva wydała oświadczenie, w którym zarzuca podawanie nieprawdziwych informacji w liście otwartym Związków Zawodowych MZK Sp. z o.o. w Grudziądzu skierowanym do Prezydenta Grudziądza – Pana Macieja Glamowskiego
Treść oświadczenia poniżej. 
„W nawiązaniu do naruszającego dobre imię Spółki listu otwartego Związków Zawodowych MZK Sp. z o.o. w Grudziądzu, opublikowanego 11 stycznia br. przez Pana Prezydenta Macieja Glamowskiego, oświadczamy:
– Zarówno treść listu, jak i jego publikacja na oficjalnym koncie Prezydenta Grudziądza na portalu społecznościowym Facebook, wzbudziło nasze zdziwienie i zdecydowany sprzeciw.
– Biorąc pod uwagę 10-letni okres współpracy z miastem Grudziądz, nasze zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności oraz wysoką ocenę jakości naszej pracy przez mieszkańców, obecnie prezentowane informacje to dla nas zdecydowanie negatywne zaskoczenie noszące znamiona działania nieuczciwej konkurencji.
– Obsługę kontraktu miejskiego rozpoczęliśmy w roku 2009 na podstawie wygranego przetargu, w którym zaoferowaliśmy niższą stawkę niż MZK Grudziądz, a do realizacji przewozów wykorzystywaliśmy zakupione z własnych środków, nowe autobusy.
– Wbrew temu, co nieuczciwie zarzuca nam konkurencja, miasto poniosło znacząco niższe koszty przewozów komunikacji miejskiej realizowanych przez Arriva w stosunku do wynagrodzenia przewoźnika miejskiego, o czym wspominaliśmy w naszym oświadczeniu z marca 2019 r., kiedy to miała miejsce pierwsza kampania nieprawdziwych informacji pod naszym adresem.
– Wówczas, prawdopodobnie m.in. w jej wyniku, zrezygnowano z transparentnego, otwartego dla wszystkich postępowania przetargowego, decydując się na wsparcie publiczne przewoźnika komunalnego. Niestety, takie decyzje nie zawsze idą w parze z jakością obsługi pasażerów, o czym mogą świadczyć opinie o jakości obecnej oferty przewozowej.
– Biorąc pod uwagę tło związane z konkurencyjnym względem nas charakterem nadawców listu, należy zauważyć, że opinie przedstawicieli związków zawodowych zawierają gotową tezę i służą ściśle określonym celom.
– Stojące w sprzeczności z faktami zarzuty mają charakter pomówień, wobec których nie możemy pozostać obojętni, dlatego prowadzimy niezbędne do stosownej reakcji analizy i rozważamy podjęcie konkretnych kroków prawnych.
– Negatywną kampanię opartą na dezinformacji, jaką rozpoczęto po decyzji Gminy Grudziądz, zarówno w stosunku do władz Gminy jak i naszej spółki, odczytujemy jako próbę wymuszenia zmiany decyzji.
– Gmina Grudziądz, uruchamiając własną komunikację skorzystała ze wsparcia Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Dzięki temu miała możliwość rozszerzenia oferty przewozowej i walki z wykluczeniem transportowym mieszkańców, przy równoczesnym racjonalnym wydatkowaniu środków publicznych.
– Funkcjonowanie przewozów w ramach porozumienia między gminą, a miastem, jak to miało miejsce dotychczas, uniemożliwiałoby skorzystanie z środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, a więc uzyskanie znacznych oszczędności dla Gminy. W takim modelu nie byłoby możliwe skorzystanie z ulg ustawowych przez pasażerów, co w konsekwencji oznaczałoby wyższe koszty dla mieszkańców.
– W wyniku nowej umowy, mieszkańcy otrzymali więcej połączeń, elastyczny rozkład jazdy, a wszystko to jednocześnie przy niższej cenie biletów.
– Arriva dopełniła wszystkich formalności, związanych z kwestią dostępu do przystanków. Odpowiedni wniosek został złożony w obowiązującym terminie (1 grudnia 2020), a zablokowanie możliwości korzystania z przystanków przez pasażerów gminy (dokonane już po naszym wniosku o ich udostępnienie) oraz przedłużanie procesu rozpatrzenia wniosku jest w naszej opinii trudne do racjonalnego uzasadnienia. Podkreślamy, że do dziś wniosek ten nie został rozpatrzony.
– Arriva jako operator komunikacji w Gminie, jak w przypadku każdej realizowanej umowy, dokłada wszelkich starań, by utrzymywać wysoką jakość świadczonych usług oraz jak najlepiej odpowiadać na potrzeby organizatora i pasażerów.
Mając na uwadze powyższe okoliczności, apelujemy o niewydawanie krzywdzących nas opinii bez weryfikacji otrzymywanych informacji. Chętnie odpowiemy na każde pytanie czy wątpliwość w duchu wzajemnego szacunku i zrozumienia.
Apelujemy również o umożliwienie nam realizacji usług przewozowych zgodnie z umową z Organizatorem, ale przede wszystkim zgodnie z potrzebami mieszkańców Gminy Grudziądz. Działajmy wspólnie w ich interesie”.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Ciąg dalszy oświadczeń. Arriva zarzuca podawanie nieprawdziwych informacji w liście Związków Zawodowych MZK do Prezydenta Grudziądza

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu