Darmowe hotspoty w Grudziądzu. Z darmowego internetu można od teraz korzystać w 7 punktach miasta w tym przy Klimku czy na Rynku Głównym

Miasto Grudziądz zrealizowało bon finansowy w wysokości 15 tys. euro przyznawany za pośrednictwem Komisji Europejskiej w ramach unijnego projektu „WiFi4EU”. Dzięki temu na terenie naszego miasta powstało 7 miejsc obsługiwanych przez 10 hot-spotów, w których będzie można bezpłatnie korzystać z Internetu.

Wifi dostępne będzie w pobliżu wskazanych punktów: 
– Rynek 17, 2 hotspoty zewnętrzne
– Małogroblowa 6,  1 hotspot zewnętrzny (ukierunkowane na Plac)
 – Toruńska 2/4,  2 hotspoty zewnętrzne (ukierunkowane na Al. 23-ego Stycznia)
– Aleja Królowej Jadwigi, przy pomniku Flisaka, 1 hotspot zewnętrzny
– Plac zabaw w Parku Miejskim, 1 hotspot zewnętrzny 
– Portowa 8, Marina 2 hotspot zewnętrzne – Klimek, 1 hotspot zewnętrzny

Inicjatywa WiFi4EU ma na celu zapewnienie mieszkańcom i odwiedzającym dostępu do wysokiej jakości Internetu w całej UE, przez bezpłatne Wi-Fi w miejscach publicznych, takich jak parki, place, urzędy, biblioteki i miejsca użyteczności publicznej. Przyznany bon WiFi4EU pokrył koszty sprzętu i instalacji hotspotów na terenie naszego miasta. Koszty związane z abonamentem łącz internetowych wykorzystywanych w ramach tego projektu będzie ponosił Urząd Miejski. Gwarantowana prędkość dla użytkownika końcowego ok 30Mb/s. W najbliższym czasie miejsca w których dostępny jest bezpłatny Internet zostaną oznaczone tabliczkami z logotypami.
Miasto Grudziadz nie prowadzi bezpośredniego wsparcia dla użytkowników sieci, jak również nie ponosi odpowiedzialności za kompatybilność urządzeń użytkownika z infrastrukturą hot-spotów.

INSTRUKCJA POŁĄCZENIA Z BEZPŁATNYM INTERNETEM:
Aby skorzystać z bezpłatnego Internetu WIFI4EU należy jednorazowo wykonać następujące operacje:
– połączyć się będąc w zasięgu sieci o nazwie „WiFi4EU”
– w panelu, który się pojawi po pierwszym połączeniu (portal autoryzacji) należy kliknąć przycisk „Login”.
Po połączeniu z siecią Wi-Fi będzie można swobodnie korzystać z Internetu.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Darmowe hotspoty w Grudziądzu. Z darmowego internetu można od teraz korzystać w 7 punktach miasta w tym przy Klimku czy na Rynku Głównym

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu