Dla osób chcących się zaszczepić powstała całodobowa i bezpłatna infolinia pod numerem telefonu 989

Pod koniec grudnia rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. Szczepionki w pierwszej kolejności trafiły do personelu placówek ochrony zdrowia z tzw. grupy 0. Od jutra ruszy rejestracja dla seniorów.
Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia.
Procesu rejestracji można dokonać na trzy sposoby: telefonicznie, internetowo oraz w wyznaczonych punktach szczepień. Dla osób chcących się zaszczepić powstała całodobowa i bezpłatna infolinia pod numerem telefonu 989. Do rejestracji wymagany będzie numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Mieszkaniec będzie poproszony o wybranie terminu oraz miejsca szczepienia. Potwierdzenie dotyczące wizyty otrzyma za pośrednictwem wiadomości sms.
Drugą możliwością jest rejestracja w konkretnych punkcie szczepień. Wykaz punktów szczepień dostępny jest na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien. W Grudziądzu wyznaczono aktualnie 9 punktów – WYKAZ PUNKTÓW.
Natomiast trzecia opcja to e-rejestracja dostępna na stronie pacjent.gov.pl.
Na terenie całego kraju działa też bezpłatna, całodobowa infolinia wyjaśniająca wątpliwości ws. szczepień 989, dla osób dzwoniących z zagranicy +48 22 62 62 989. Wszelkie informacje dotyczące szczepień są również na bieżąco aktualizowane na stronie
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dla osób chcących się zaszczepić powstała całodobowa i bezpłatna infolinia pod numerem telefonu 989

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu