„Dlaczego Prezydent Grudziądza nie zgadza się na korzystanie z przystanków autobusowych dla mieszkańców gmin sąsiednich”? Pytają posłowie Mariusz Kałużny, Paulina Matysiak, Paweł Szramka i Krzysztof Gawkowski

Poseł Mariusz Kałużny poinformował na swoim profilu o wspólnym działaniu posłów różnych ugrupowań ws. transportu [publicznego na terenie Grudziądza. Pod hasłem „Wspólnie przeciw dyskryminacji mieszkańców Gminy Grudziądz” podpisali się również poseł Paulina Matysiak, poseł Pawłem Szramkom i Krzysztof Gawkowski.
Na profilu posła Mariusza Kałużnego możemy przeczytać.
– „Wchodzącymi wraz ze mną w skład Parlamentarnego Zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym podjęliśmy interwencję w Grudziądzu w sprawie braku zgody władz miasta na korzystanie przez przewoźnika autobusowego gminy wiejskiej Grudziądza z przystanków miejskich.
Informacje o skandalicznych działaniach Prezydenta Grudziądza otrzymałem od mieszkańców Gminy Grudziądz w Wielkim Wełczu podczas spotkania ze strażakami i radnymi gminy.
Od 1 stycznia 2021 roku gmina Grudziądz wprowadza dla swoich mieszkańców komunikację autobusową, której operatorem będzie Arriva. Niestety z posiadanych przez nas informacji wynika, że autobusy gminne będą mogły zatrzymać się tylko na jednym przystanku w mieście, ponieważ władze miasta Grudziądza nie chcą wyrazić zgody na korzystanie z pozostałych przystanków autobusowych.
W związku z tym, zwróciliśmy się do pana Macieja Glamowskiego, prezydenta Grudziądza o wyjaśnienie tej sytuacji. Czekamy na odpowiedź, po której podejmiemy dalsze kroki”
Poseł Mariusz Kałużny liczy również na wsparcie posłów Platformy Obywatelskiej, w tym posła Tomasza Szymańskiego. 
– „Liczę również, że poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Szymański nakłoni prezydenta, który przez lata był w Platformie Obywatelskiej, do rozsądnego zachowania! Liczę również, że poseł Szymański wpłynie na drugiego kolegę z PO, Marszałka Całbeckiego, aby nie ograniczał i nie likwidował połączeń kolejowych w regionie” – czytamy na oficjalnym profilu posła. 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Dlaczego Prezydent Grudziądza nie zgadza się na korzystanie z przystanków autobusowych dla mieszkańców gmin sąsiednich”? Pytają posłowie Mariusz Kałużny, Paulina Matysiak, Paweł Szramka i Krzysztof Gawkowski

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu