„Dlaczego Prezydent Grudziądza nie zgadza się na korzystanie z przystanków autobusowych dla mieszkańców gmin sąsiednich”? Pytają posłowie Mariusz Kałużny, Paulina Matysiak, Paweł Szramka i Krzysztof Gawkowski

Poseł Mariusz Kałużny poinformował na swoim profilu o wspólnym działaniu posłów różnych ugrupowań ws. transportu [publicznego na terenie Grudziądza. Pod hasłem „Wspólnie przeciw dyskryminacji mieszkańców Gminy Grudziądz” podpisali się również poseł Paulina Matysiak, poseł Pawłem Szramkom i Krzysztof Gawkowski.
Na profilu posła Mariusza Kałużnego możemy przeczytać.
– „Wchodzącymi wraz ze mną w skład Parlamentarnego Zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym podjęliśmy interwencję w Grudziądzu w sprawie braku zgody władz miasta na korzystanie przez przewoźnika autobusowego gminy wiejskiej Grudziądza z przystanków miejskich.
Informacje o skandalicznych działaniach Prezydenta Grudziądza otrzymałem od mieszkańców Gminy Grudziądz w Wielkim Wełczu podczas spotkania ze strażakami i radnymi gminy.
Od 1 stycznia 2021 roku gmina Grudziądz wprowadza dla swoich mieszkańców komunikację autobusową, której operatorem będzie Arriva. Niestety z posiadanych przez nas informacji wynika, że autobusy gminne będą mogły zatrzymać się tylko na jednym przystanku w mieście, ponieważ władze miasta Grudziądza nie chcą wyrazić zgody na korzystanie z pozostałych przystanków autobusowych.
W związku z tym, zwróciliśmy się do pana Macieja Glamowskiego, prezydenta Grudziądza o wyjaśnienie tej sytuacji. Czekamy na odpowiedź, po której podejmiemy dalsze kroki”
Poseł Mariusz Kałużny liczy również na wsparcie posłów Platformy Obywatelskiej, w tym posła Tomasza Szymańskiego. 
– „Liczę również, że poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Szymański nakłoni prezydenta, który przez lata był w Platformie Obywatelskiej, do rozsądnego zachowania! Liczę również, że poseł Szymański wpłynie na drugiego kolegę z PO, Marszałka Całbeckiego, aby nie ograniczał i nie likwidował połączeń kolejowych w regionie” – czytamy na oficjalnym profilu posła. 

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Dlaczego Prezydent Grudziądza nie zgadza się na korzystanie z przystanków autobusowych dla mieszkańców gmin sąsiednich”? Pytają posłowie Mariusz Kałużny, Paulina Matysiak, Paweł Szramka i Krzysztof Gawkowski

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu