Dzień Gotyku Ceglanego

Dzień Gotyku Ceglanego w tym roku wypada 19 czerwca, jednak w Grudziądzu obchody rozpoczynamy już w piątek. Nasze miasto to jedno z ośmiu polskich miejsc, które znajdują się na Europejskim Szlaku.
 W sobotę świętujemy Dzień Gotyku Ceglanego, jednak pierwszą atrakcję zaplanowano na piątkowy wieczór. Będzie to nocne zwiedzanie z przewodnikiem gotyckich zabytków Grudziądza. Zbiórka o godzinie 22.00 przy Skwerze Andrzeja Wajdy. Zapisy w Informacji Turystycznej.
 Natomiast 19 czerwca zaplanowano cztery wydarzenia. Wśród nich gra terenowa, warsztaty rodzinne i zwiedzanie bazyliki.
 O godzinie 10.00 rozpoczną się w Muzeum warsztaty rodzinne pn. Akt lokacyjny – początek historii Grudziądza. Poza tym zorganizowane zostaną dwie gry terenowe – jedna dla dzieci w wieku 10-15 lat, a druga dla dorosłych. Pierwsza odbędzie się o godzinie 12.00, kolejna o 18.00. Zbiórka na Górze Zamkowej. Na te wydarzenia obowiązują zapisy pod numerem telefonu 56 46 530 63 w. 18.
 W ramach Dnia Gotyku Ceglanego zaplanowano również zwiedzanie i wejście na wieżę bazyliki pw. św. Mikołaja. Zapisy w Informacji Turystycznej oraz pod numerem telefonu 56 46 123 18.
 Wymienione wyżej wydarzenia wpisują się także w program 730. urodzin Grudziądza.
 Na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego znajduje się osiem polskich miast. To Chełmno, Gdańsk, Grudziądz, Olsztyn, Sławno, Stargrad Szczeciński, Szczecin i Płock. Jednak dzień ten obchodzony jest we wszystkich miastach państw położonych nad morzem Bałtyckim, głównie Danii, Niemiec i Polski.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dzień Gotyku Ceglanego

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu