Dzień Gotyku Ceglanego

Dzień Gotyku Ceglanego w tym roku wypada 19 czerwca, jednak w Grudziądzu obchody rozpoczynamy już w piątek. Nasze miasto to jedno z ośmiu polskich miejsc, które znajdują się na Europejskim Szlaku.
 W sobotę świętujemy Dzień Gotyku Ceglanego, jednak pierwszą atrakcję zaplanowano na piątkowy wieczór. Będzie to nocne zwiedzanie z przewodnikiem gotyckich zabytków Grudziądza. Zbiórka o godzinie 22.00 przy Skwerze Andrzeja Wajdy. Zapisy w Informacji Turystycznej.
 Natomiast 19 czerwca zaplanowano cztery wydarzenia. Wśród nich gra terenowa, warsztaty rodzinne i zwiedzanie bazyliki.
 O godzinie 10.00 rozpoczną się w Muzeum warsztaty rodzinne pn. Akt lokacyjny – początek historii Grudziądza. Poza tym zorganizowane zostaną dwie gry terenowe – jedna dla dzieci w wieku 10-15 lat, a druga dla dorosłych. Pierwsza odbędzie się o godzinie 12.00, kolejna o 18.00. Zbiórka na Górze Zamkowej. Na te wydarzenia obowiązują zapisy pod numerem telefonu 56 46 530 63 w. 18.
 W ramach Dnia Gotyku Ceglanego zaplanowano również zwiedzanie i wejście na wieżę bazyliki pw. św. Mikołaja. Zapisy w Informacji Turystycznej oraz pod numerem telefonu 56 46 123 18.
 Wymienione wyżej wydarzenia wpisują się także w program 730. urodzin Grudziądza.
 Na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego znajduje się osiem polskich miast. To Chełmno, Gdańsk, Grudziądz, Olsztyn, Sławno, Stargrad Szczeciński, Szczecin i Płock. Jednak dzień ten obchodzony jest we wszystkich miastach państw położonych nad morzem Bałtyckim, głównie Danii, Niemiec i Polski.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dzień Gotyku Ceglanego

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu