Dzień Weterana w Grudziądzu

Władze miasta oraz przedstawiciele grudziądzkich weteranów uczcili Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa.

Dzień Weterana to święto wszystkich żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych oraz osób cywilnych, którzy wypełniali swoje obowiązki służbowe za granicą Polski. Święto przypada 29 maja i obchodzone jest w naszym kraju od 2012 roku.
Z tej okazji sekretarz miasta Andrzej Cherek, pełnomocnik prezydenta Grudziądza ds. koordynacji uroczystości patriotycznych Łukasz Piasecki oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koła nr 22 w Grudziądzu z Leszkiem Kaznowskim na czele złożyli kwiaty pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na Rynku Głównym.

– Dużo kobiet i cywilów służyło ojczyźnie, reprezentowali nasz kraj poza granicami naszego państwa. Misję pełnili w różnych miejscach, zarówno w Iraku, jak i Afganistanie. Razem poległo na misjach 62 żołnierzy. Byliśmy na 90 misjach na całym świecie. Dzisiaj ci, którzy są w domach, obchodzą to święto radośnie. Niestety niektórzy są jeszcze na misjach i pełnią zaszczytną rolę reprezentując nasze barwy narodowe i nasz kraj – mówił Leszek Kaznowski.
Władze miasta kultywują pamięć o żyjących, a przede wszystkim poległych podczas misji zagranicznych polskich żołnierzy, i wspierają wszelkie inicjatywy Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

29 maja obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Członkowie grudziądzkiego Koła Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ działają na terenie naszego miasta od kilku lat, a podczas uroczystości patriotycznych łatwo ich rozpoznać dzięki charakterystycznym, błękitnym beretom i krawatom.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Dzień Weterana w Grudziądzu

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu