Funkcjonariusze wyposażeni mierniki prędkości sprawdzali, czy kierowcy nie jeżdżą za szybko. 49 kierowców zostało przyłapanych na przekroczeniu prędkości, 9 dowodów rejestracyjnych zatrzymano

W piątek 15 stycznia od godzin porannych policjanci prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Głównym zadaniem mundurowych było ujawnianie zbyt szybko jeżdżących kierowców. Blisko 50 kierowców dopuściło się wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.
16 policjantów z grudziądzkiej „drogówki” prowadziło działania „Prędkość”, które odbyły się w piątek 15 stycznia. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem sprawdzali, czy kierowcy nie jeżdżą za szybko.
Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości. Grudziądzcy policjanci mierzący prędkość pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych. Działania trwały przez cały sobotni dzień.
Policjanci skontrolowali ponad 100 pojazdów. Ujawnili 95 wykroczeń. Niestety, bo aż 49 kierowców zostało przyłapanych na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych.
Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu. Nadmierna prędkość to jedna z trzech głównych przyczyn wypadków drogowych obok nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowego wyprzedzania.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Funkcjonariusze wyposażeni mierniki prędkości sprawdzali, czy kierowcy nie jeżdżą za szybko. 49 kierowców zostało przyłapanych na przekroczeniu prędkości, 9 dowodów rejestracyjnych zatrzymano

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu