Grudządzanie oddali hołd Generałowi Hallerowi

Dzisiaj obchodzimy 61. rocznicę śmierci gen. Józefa Hallera. Z tej okazji złożono wiązankę kwiatów przy Obelisku poświęconym Generałowi Józefowi Hallerowi i Hallerczykom.

4 czerwca 1960 roku, w wieku 86 lat, zmarł generał broni Wojska Polskiego Józef Haller. W 61. rocznicę jego śmierci uczczono pamięć pod pomnikiem znajdującym się przy Starostwie Powiatowym. Pełnomocnik prezydenta Grudziądza ds. koordynacji uroczystości patriotycznych Łukasz Piasecki oraz przedstawiciele Związku Strzeleckiego „Strzelec” przy III LO złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Obeliskiem generała Hallera.

Generał Józef Haller był dowódcą II Brygady Legionów Polskich, jednym z głównych twórców „Błękitnej Armii”, zasłużony podczas wojny polsko-bolszewickiej, czy też walkach z Ukraińcami w 1919 roku. Poseł na Sejm RP i Przewodniczący Związku Harcerstwa Polskiego oraz Prezes Głównego Komitetu Polskiego Czerwonego Krzyża PCK. Zmarł na emigracji w Londynie. Został pochowany na cmentarzu Gunnersbury w Wielkiej Brytanii, ale dzięki inicjatywie polskich harcerzy jego prochy wróciły w 1993 roku do Polski, i 15 maja spoczęły w krypcie w Kościele Garnizonowym pw. św. Agnieszki w Krakowie.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudządzanie oddali hołd Generałowi Hallerowi

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu