Grudziądz podpisał umowę na modernizację sieci tramwajowej. Dzięki niej po Grudziądzu będą mogły jeździć nowoczesne, niskopodłogowe tramwaje

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski poinformował dzisiaj o podpisaniu umowę na modernizację sieci tramwajowej. Jeszcze w tym miesiącu zatwierdzone mają być dokumenty z pozostałymi wykonawcami.

Jak czytamy na profilu Prezydenta Grudziądza

  • „Po wielomiesięcznych staraniach finalizujemy to przedsięwzięcie i przechodzimy do jego realizacji. To ogromna inwestycja, której wartość sięga 144 mln złotych. Dzięki niej po Grudziądzu będą mogły jeździć nowoczesne, niskopodłogowe tramwaje dostosowane do potrzeb seniorów oraz osób z niepełnosprawności.. Dla tych osób transport publiczny to często jedyna możliwość poruszania się po mieście, dlatego komfort podróży ma tutaj ogromne znaczenie”

Modernizacja obejmować będzie trzy miejsca:

  • ul. Toruńską na odcinku od ul. Marcinkowskiego do Al. 23 Stycznia,
  • od ul. Wiejskiej do pętli tramwajowej na Osiedlu Rządz
  • od ul. Wiejskiej do Drogi Krajowej nr 16.

Na remont torowiska Miasto otrzymało rekordowe dofinansowanie ze środków unijnych – prawie 95 mln złotych.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz podpisał umowę na modernizację sieci tramwajowej. Dzięki niej po Grudziądzu będą mogły jeździć nowoczesne, niskopodłogowe tramwaje

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu