Grudziądz walczy ze smogiem

Jakość powietrza w Grudziądzu jest bardzo zła, co potwierdza dokument przygotowany przez powołany przez Prezydenta Zespół ds. opracowania polityki antysmogowej. Miasto we współpracy z podmiotami i instytucjami planuje szereg działań, by to poprawić, a jednocześnie sprostać wymogom ustawowym.
Zespół pracował przez ostatnie miesiące nad dokumentem, który pokazuje obecny stan. Smog to bardzo groźne zjawisko, które negatywnie wpływa na zdrowie i życie mieszkańców. Dlatego też zapowiedź dalszych działań w kwestii poprawy jakości powietrza w naszym mieście. Do konkretnych działań obliguje samorządy także tzw. uchwała antysmogowa.
– Przed nami gigantyczne wyzwanie walki ze smogiem, likwidacji ponad 4 tysięcy pieców kaflowych – mówił na spotkaniu z dziennikarzami Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza. – Ten problem dotyczy głównie Starego Miasta, ale nie tylko. Terminy, które nas obowiązują, są bardzo napięte. Jest to wyzywanie logistyczne, jak również finansowe. Jesteśmy jednak zdeterminowani, by to wyzywanie podjąć, lecz bez wsparcia finansowego i rozwiązań systemowych jest to niemożliwe do wykonania.
Powołana zostanie wkrótce osoba, która koordynować będzie działania Miasta i innych podmiotów w zakresie walki ze smogiem.
– Aby stoczyć zwycięską walkę, trzeba przede wszystkim wpłynąć na świadomość mieszkańców – podkreślał Marek Dec, Prezes Opec Grudziądz Sp. z o.o – Jest źle i tak dalej być nie może. Ale są przykłady, że da się to zrobić, więc trzeba pójść tą drogą. Zgadzam się, że czekamy na rozwiązania systemowe, dotyczące głównie budynków wielorodzinnych. W dokumencie na przykładzie liczb pokazujemy, jak jest źle, a także jasno mówimy, jak to wszystko źle wpływa na nasze zdrowie i nie tylko. Wszyscy musimy być zdeterminowani, by to zmienić.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądz walczy ze smogiem

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu