Grudziądzkie kluby sportowe ze wsparciem ministerstwa w ramach rządowego programu Klub

Kwota 145 tys. złotych z przeznaczeniem na szkolenie dzieci i młodzieży zasili 13 grudziądzkich klubów sportowych. Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu rozstrzygnął konkurs w ramach rządowego programu Klub.
Celem programu Klub jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Środki pozyskane z MKDNiS kluby sportowe mogą przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych czy zakup sprzętu sportowego.

– W tym roku zaplanowaliśmy rekordowy budżet na realizację Rządowego Programu Klub – ponad 57 mln zł. Wzrost wsparcia dla naszego flagowego programu to jeden z elementów tzw. „tarczy dla sportu”. Podejmowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu działania bezpośrednio wpływają na poprawę sytuacji organizacji sportowych i prowadzoną przez nie działalność. To szczególnie ważne w czasie pandemii COVID-19 i po niej, kiedy powrót do aktywności fizycznej jest kluczowy dla zdrowia w wymiarze ogólnospołecznym – powiedział wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński.
Wsparcie w wysokości 15 tys. złotych otrzymają kluby wielosekcyjne: MKS Start, KS STAL oraz GKP Orka. Dofinansowanie w wysokości 10 tys złotych trafi do klubów jednosekcyjnych: MKS, UKS Nike, KS-T Elektryk, UKS Ruch, ASTS Olimpia-Unia, Vacantia, UKS Rotmistrz, Shorin Ryu, Football Academy oraz UKS Tandem.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądzkie kluby sportowe ze wsparciem ministerstwa w ramach rządowego programu Klub

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu