Grudziądzkie kluby sportowe ze wsparciem ministerstwa w ramach rządowego programu Klub

Kwota 145 tys. złotych z przeznaczeniem na szkolenie dzieci i młodzieży zasili 13 grudziądzkich klubów sportowych. Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu rozstrzygnął konkurs w ramach rządowego programu Klub.
Celem programu Klub jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Środki pozyskane z MKDNiS kluby sportowe mogą przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych czy zakup sprzętu sportowego.

– W tym roku zaplanowaliśmy rekordowy budżet na realizację Rządowego Programu Klub – ponad 57 mln zł. Wzrost wsparcia dla naszego flagowego programu to jeden z elementów tzw. „tarczy dla sportu”. Podejmowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu działania bezpośrednio wpływają na poprawę sytuacji organizacji sportowych i prowadzoną przez nie działalność. To szczególnie ważne w czasie pandemii COVID-19 i po niej, kiedy powrót do aktywności fizycznej jest kluczowy dla zdrowia w wymiarze ogólnospołecznym – powiedział wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński.
Wsparcie w wysokości 15 tys. złotych otrzymają kluby wielosekcyjne: MKS Start, KS STAL oraz GKP Orka. Dofinansowanie w wysokości 10 tys złotych trafi do klubów jednosekcyjnych: MKS, UKS Nike, KS-T Elektryk, UKS Ruch, ASTS Olimpia-Unia, Vacantia, UKS Rotmistrz, Shorin Ryu, Football Academy oraz UKS Tandem.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Grudziądzkie kluby sportowe ze wsparciem ministerstwa w ramach rządowego programu Klub

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu