Jak pozbyć się bożonarodzeniowego drzewka? Można pozostawić drzewko przy pojemnikach na odpady dla danej nieruchomości, skąd odbierze je firma zajmująca się odbiorem odpadów

Jak co roku w pierwszych dniach stycznia, kiedy kończy się okres świąteczny, z wielu gospodarstw domowych musi zniknąć choinka. Podpowiadamy, jak pozbyć się bożonarodzeniowego drzewka.
Pierwszym ze sposobów jest przekazanie choinki firmom, zajmującym się odbiorem odpadów komunalnych. Warunkiem jest pozostawienie drzewka przy pojemnikach na odpady dla danej nieruchomości.
Choinkę należy pozostawić w całości bezpośrednio przy pojemnikach lub umieścić w pojemnikach na odpady biodegradowalne, jednak w tym przypadku konieczne jest jej wcześniejsze pocięcie na małe kawałki.
Na osiedlach Kawalerii Polskiej, Lotnisko, Kopernika, Strzemięcin, Śródmieście, Wyzwolenia oraz Tarpno odpady tego typu odbierane będą w każdą środę. Na osiedlach Rządz i Mniszek będą w każdy czwartek, natomiast w Owczarkach, Tuszewie, Wielkim Tarpnie oraz na Kuntersztynie w każdy piątek. Cała akcja potrwa do 12 lutego.Kolejną możliwością jest przekazanie choinki do jednego z Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, które mieszczą się w Grudziądzu przy ulicy Składkowej 21 oraz w podgrudziądzkim Zakurzewie. Dodajmy, że takie przekazanie następuje nieodpłatnie.
Ponadto, choinki w doniczkach z systemem korzeniowym można dostarczyć do Centrum Edukacji Ekologicznej, mieszczącego się przy ulicy Nad Torem 1. Można tego dokonywać także poza godzinami pracy urzędników pozostawiając na parkingu przy bramie wjazdowej. Drzewka, które trafią do centrum, zostaną posadzone na terenach miejskich.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Jak pozbyć się bożonarodzeniowego drzewka? Można pozostawić drzewko przy pojemnikach na odpady dla danej nieruchomości, skąd odbierze je firma zajmująca się odbiorem odpadów

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu