Kapsuła czasu w Grudziądzu

Dzisiaj na Rynku Głównym oraz w budynku byłego Domu Towarowego Korzeniewskich odbyła się uroczystość wmurowania kapsuły czasu i umieszczenia tablicy pamiątkowej wzwiązku z obchodami 730. rocznicy nadania Grudziądzowi praw miejskich. Organizatorami wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 16 oraz Urząd Miejski.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12:30 występem chóru Szkoły Podstawowej nr 16. Wzięli w niej udział m.in. prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kowarowski, radni i pracownicy miejskich instytucji kultury, przedstawiciele grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 16 oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta. Zaproszonych gości przywitał prezes grudziądzkiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Dariusz Miller, po czym można było wysłuchać recytacji wiersza w wykonaniu dwóch uczennic Szkoły. Po wystąpieniu prezydenta Grudziądza ponownie zabrał głos Dariusz Miller, który opowiedział zebranym osobom o kapsule czasu i tablicy pamiątkowej. Po podpisaniu przez prezydenta, przewodniczącego Rady i jednego z mieszkańców miasta aktu upamiętniającego 730. rocznicę lokacji

Grudziądza kapsułę i tablicę umieszczono w budynku dawnego Domu Towarowego Korzeniewskich. Prezydent Maciej Glamowski z towarzyszeniem prezes Zarządu Fundacji na rzecz Tradycji Jazdy Polskiej Karoli Skowrońskiej, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 16 Rafała Chylewskiego oraz przybyłych dzieci włożył kapsułę do przygotowanego wcześniej postumentu, na którym umieszczono też tablicę pamiątkową. Złożeniu kapsuły i przymocowaniu tablicy towarzyszyło wykonanie „Grudziądzkich wieczorów” przez szkolny chór, natomiast bezpośrednio przed zakończeniem uroczystości miała miejsce krótka inscenizacja w wykonaniu uczniów SP nr 16.Budynek byłego Domu Towarowego Korzeniewskich służył mieszkańcom Grudziądza przez wiele lat tak przed, jak i po wojnie, a istniejący tu Empik był niegdyś prężną instytucją kultury. Wmurowanie kapsuły czasu to symboliczna podróż w przyszłość. W ten sposób przedstawiamy się przyszłym mieszkańcom naszego miasta, gdyż chcemy, aby wiedzieli oni, że w 2021 roku obchodziliśmy rocznicę jego urodzin – mówi prezydent Maciej Glamowski.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Kapsuła czasu w Grudziądzu

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu