Kierowca BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Został zatrzymany po pościgu. Nie posiadał uprawnień do kierowania

Do 5 lat więzienia grozi 21-latkowi, mieszkańcowi powiatu świeckiego, który kierując BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Został zatrzymany po pościgu. Wszystko dlatego, że nie posiadał uprawnień do kierowania.
W piątek 15 stycznia na ulicy Kalinkowej w Grudziądzu, funkcjonariusze prowadzili kontrole drogowe. O godzinie 23:00 chcieli zatrzymać do kontroli osobowe bmw. Kierujący tym samochodem nie zareagował na polecenie policjanta i zaczął uciekać.
Policjanci natychmiast ruszyli za uciekinierem. Kierujący w czasie ucieczki nie dostosowując prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w żywopłot na ulicy Chełmińskiej. Tam porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo.
Policjanci ruszyli za nim i już po krótki pieszym pościgu zatrzymali uciekiniera. Kierującym okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Jak ustalili mundurowi ucieczka była spowodowana chęcią uniknięcia odpowiedzialności za kierowanie pojazdem nie posiadając prawa jazdy.
21-latek za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej zgodnie z kodeksem karnym, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Kierowca BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Został zatrzymany po pościgu. Nie posiadał uprawnień do kierowania

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu