Maciej Glamowski podarował strażakom z OSP niezbędny sprzęt. W jego imieniu darowiznę wręczył wiceprezydent Szymon Gurbin

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski podarował strażakom z OSP niezbędny sprzęt. W jego imieniu darowiznę wręczył wiceprezydent Szymon Gurbin.

15 stycznia wiceprezydent Szymon Gurbin przekazał Ochotniczej Straży Pożarnej przy Komendzie Miejskiej PSP w Grudziądzu sprzęt do ratowania życia zakupiony przez grudziądzki Ratusz. Nowy sprzęt uzupełni braki w wyposażeniu jednostki.

– To skromna pomoc ze strony miasta i nie jest to współmierne do czynów, które wykonują panowie podczas swojej pracy. Każdego dnia zapewniają panowie wszystkim mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że gestów wsparcia ze strony miasta będzie więcej i w większym wymiarze – mówił wiceprezydent Szymon Gurbin.

Na potrzeby OSP zakupiono: kamerę termowizyjną, ładowarkę do kamery, odkurzacz na mokro i sucho, nosze kubełkowe, kamerę inspekcyjną, pojemnik z gazem oraz regulator przepływu gazu.

  • Służymy mieszkańcom, co nowy sprzęt nam ułatwi. Na przykład kamera wziernikowa ułatwi penetrację pomieszczeń tam, gdzie jest trudny dostęp, a nosze umożliwią ewakuację osób poszkodowanych oraz usprawnią działania w ramach ratownictwa wysokościowego – mówił prezes OSP Jacek Modliborski.
    Sprzęty usprawnią pracę strażaków, a także ułatwią zadania związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa.

Łączna wartość przekazanej darowizny wynosi ponad 13 tysięcy złotych.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Maciej Glamowski podarował strażakom z OSP niezbędny sprzęt. W jego imieniu darowiznę wręczył wiceprezydent Szymon Gurbin

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu