Maciej Glamowski podarował strażakom z OSP niezbędny sprzęt. W jego imieniu darowiznę wręczył wiceprezydent Szymon Gurbin

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski podarował strażakom z OSP niezbędny sprzęt. W jego imieniu darowiznę wręczył wiceprezydent Szymon Gurbin.

15 stycznia wiceprezydent Szymon Gurbin przekazał Ochotniczej Straży Pożarnej przy Komendzie Miejskiej PSP w Grudziądzu sprzęt do ratowania życia zakupiony przez grudziądzki Ratusz. Nowy sprzęt uzupełni braki w wyposażeniu jednostki.

– To skromna pomoc ze strony miasta i nie jest to współmierne do czynów, które wykonują panowie podczas swojej pracy. Każdego dnia zapewniają panowie wszystkim mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że gestów wsparcia ze strony miasta będzie więcej i w większym wymiarze – mówił wiceprezydent Szymon Gurbin.

Na potrzeby OSP zakupiono: kamerę termowizyjną, ładowarkę do kamery, odkurzacz na mokro i sucho, nosze kubełkowe, kamerę inspekcyjną, pojemnik z gazem oraz regulator przepływu gazu.

  • Służymy mieszkańcom, co nowy sprzęt nam ułatwi. Na przykład kamera wziernikowa ułatwi penetrację pomieszczeń tam, gdzie jest trudny dostęp, a nosze umożliwią ewakuację osób poszkodowanych oraz usprawnią działania w ramach ratownictwa wysokościowego – mówił prezes OSP Jacek Modliborski.
    Sprzęty usprawnią pracę strażaków, a także ułatwią zadania związane z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa.

Łączna wartość przekazanej darowizny wynosi ponad 13 tysięcy złotych.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Maciej Glamowski podarował strażakom z OSP niezbędny sprzęt. W jego imieniu darowiznę wręczył wiceprezydent Szymon Gurbin

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu