Muzeum w Grudziądzu – newsletter – 21 6 21

Tego lata chcielibyśmy jeszcze bardziej otworzyć się dla zwiedzających i w związku z tym w okresie czerwiec – wrzesień zaplanowaliśmy specjalne weekendowe otwarcia naszej instytucji. W dniach 26-27 czerwca, 24-25 lipca, 28-29 sierpnia oraz 25-26 września 2021 r. Muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godz. 10.00 – 18.00, a wystawy zwiedzić będzie można bezpłatnie.
Ponadto – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na lato – propozycje zarówno dla dzieci, jak i dla odbiorców dorosłych. Do stałej już propozycji WAKACJE W MUZEUM w roku 2021 dołącza MUZEUM NA LEŻAKU!MUZEUM NA LEŻAKU to nowy wakacyjny cykl spotkań z muzealnikami – tym razem zarówno w przestrzeni Muzeum, jak i w mieście. Wtorkowe popołudnia latem, więc będzie trochę leniwie, ale na pewno nie nudno! Muzealnicy z grudziądzkiego Muzeum zapraszają grudziądzan do wspólnego poznawania miasta poprzez spacery urokliwymi uliczkami, wędrówkę szlakami artystów uwieczniających na swych pracach Grudziądz, a także do wspólnych twórczych działań warsztatowych. Wstęp wolny!Program spotkań:6.07.21, godz. 16.30Łukasz Ciemińskimiejsce spotkania: plac przy FlisakuWiślane pieśni – spotkanie poświęcone muzycznemu folklorowi flisaków – pieśni o urokach i trudach żeglugi, a także o świętych, którzy bronili i chronili podczas pracy na rzece.


13.07.21, godz. 16.30Marika Szczepanowska, Marta Bolek-Maszewskamiejsce spotkania: dziedziniec MuzeumFotografia otworkowa – warsztaty dla dorosłych
20.07.21, godz. 16.30Wioletta Pacuszka, Magda Kalbarczykmiejsce spotkania: Góra Zamkowa„Detale wielkiej wagi” – opowieść o archeologicznych znaleziskach na Górze Zamkowej
27.07.21, godz. 16.30Emilia Markot-Borkowska, Mateusz Promińskimiejsce spotkanie: Taras przed Gmachem Głównym Muzeum„Grudziądz oczami Wilhelma Burzy” – spacer tematyczny śladem miejsc związanych z artystą oraz widoków miejskich uwiecznionych przez Burzę na swych pracach
3.08.21, godz. 16.30Dawid Schoenwaldmiejsce spotkania: przy Bramie Wodnej i wejściu do spichrza nr 9″Szlakiem grudziądzkich spichlerzy” – oprowadzanie wzdłuż ul. Spichrzowej, zejście schodami Słowackiego i powrót do Bramy Wodnej.
10.08.21, godz. 16.30Mariusz Żebrowskimiejsce – wystawa stała „Historia Grudziądza””Twierdza Grudziądz”. Makieta w spichrzu nr. 9 Omówienie powstania obiektu, jego dzieje oraz przedstawienie postaci Courbiera.
17.08.21, godz. 16.30Łukasz Ciemińskimiejsce spotkania: plac przy FlisakuWiślane opowieści – spotkanie poświęcone legendom i podaniom związanym z Wisłą – o sprawach zwykłych i niezwykłych flisaczego żywota.
24.08.21, godz. 16.30Dawid Schoenwaldmiejsce spotkania: plac przy Flisaku”Szlakiem grudziądzkich młynów” – oprowadzanie trasą przy murach miejskich, następnie na plantach przy Al. 23 Stycznia. Zakończenie spaceru przy Górnym Młynie.
31.08.21, godz. 20.00Emilia Markot-Borkowska, Mateusz Promińskimiejsce spotkania: Góra Zamkowa„Widoki Grudziądza” prezentacja najciekawszych grafik, rysunków i prac malarskich ilustrujących nasze miasto na przestrzeni wieków – wykład z projekcjąWakacje w Muzeum – program i zasady uczestnictwa:wstęp płatny wg cennika – 7,00 zł/os.obowiązują zapisy – tel. 56 46 590 63 w.18
07.07.2021, godz. 10.00Wakacje w MuzeumTytuł: Farbą kredową po płótnie…Opis: Zastanawialiście się kiedyś, jak samodzielnie zrobić farby, na których po wyschnięciu można rysować kredą, a potem wszystko zmazać… i znów rysować? Jeżeli jesteście ciekawi receptury i procesu ich tworzenia oraz wolicie DIY od kupowania gotowców to zajęcia idealne dla Was  😀 Mało tego, przygotowane farby od razu wypróbujemy, malując na najprawdziwszym podobraziu malarskim! Kto jest chętny?
14.07.2021, godz. 10.00Wakacje w muzeumTytuł: Lampion w stylu marokańskimNa zajęciach – ze słoików oraz kolorowych bibułek, cekinów i farbek – powstaną bajecznie kolorowe lampiony w stylu marokańskim. Własnoręcznie wykonany, mieniący się orientalnymi wzorami lampion, przywiedzie na myśl wspaniałe, bliskowschodnie klimaty i nada każdemu miejscu ciepły i urokliwy charakter.
21.07.2021, godz. 10.00Wakacje w MuzeumTytuł: Poczuj miętę…Opis: … Do uprawy własnego parapetowego ogródka Nic tak bardzo  nie kojarzy się z latem jak świeże zioła dodawane do potraw i orzeźwiających lemoniad… Na kolejnym letnim spotkaniu w Muzeum spróbujemy swoich sił w amatorskim ogrodnictwie. Przesadzimy ukorzenione wcześniej roślinki i zbudujemy dla nich osłonki, żebyśmy cieszyli się nie tylko ich smakiem, ale i wyglądem. Zapraszamy dzieci i dorosłych, którzy lubią kreatywne zabawy i ulegli wszechobecnej modzie na zielone parapety
28.07.2021, godz. 10.00Wakacje w MuzeumTytuł: Mandala z płyt CD – wisząca ozdobaKolorowa, wisząca mandala, wykonana z płyty CD, ozdobiona pięknymi wzorami z koralików będzie niepowtarzalną wakacyjną ozdobą naszych ścian, okien lub balkonów

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Muzeum w Grudziądzu – newsletter – 21 6 21

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu