Muzeum w Grudziądzu – newsletter – 21 6 21

Tego lata chcielibyśmy jeszcze bardziej otworzyć się dla zwiedzających i w związku z tym w okresie czerwiec – wrzesień zaplanowaliśmy specjalne weekendowe otwarcia naszej instytucji. W dniach 26-27 czerwca, 24-25 lipca, 28-29 sierpnia oraz 25-26 września 2021 r. Muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godz. 10.00 – 18.00, a wystawy zwiedzić będzie można bezpłatnie.
Ponadto – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na lato – propozycje zarówno dla dzieci, jak i dla odbiorców dorosłych. Do stałej już propozycji WAKACJE W MUZEUM w roku 2021 dołącza MUZEUM NA LEŻAKU!MUZEUM NA LEŻAKU to nowy wakacyjny cykl spotkań z muzealnikami – tym razem zarówno w przestrzeni Muzeum, jak i w mieście. Wtorkowe popołudnia latem, więc będzie trochę leniwie, ale na pewno nie nudno! Muzealnicy z grudziądzkiego Muzeum zapraszają grudziądzan do wspólnego poznawania miasta poprzez spacery urokliwymi uliczkami, wędrówkę szlakami artystów uwieczniających na swych pracach Grudziądz, a także do wspólnych twórczych działań warsztatowych. Wstęp wolny!Program spotkań:6.07.21, godz. 16.30Łukasz Ciemińskimiejsce spotkania: plac przy FlisakuWiślane pieśni – spotkanie poświęcone muzycznemu folklorowi flisaków – pieśni o urokach i trudach żeglugi, a także o świętych, którzy bronili i chronili podczas pracy na rzece.


13.07.21, godz. 16.30Marika Szczepanowska, Marta Bolek-Maszewskamiejsce spotkania: dziedziniec MuzeumFotografia otworkowa – warsztaty dla dorosłych
20.07.21, godz. 16.30Wioletta Pacuszka, Magda Kalbarczykmiejsce spotkania: Góra Zamkowa„Detale wielkiej wagi” – opowieść o archeologicznych znaleziskach na Górze Zamkowej
27.07.21, godz. 16.30Emilia Markot-Borkowska, Mateusz Promińskimiejsce spotkanie: Taras przed Gmachem Głównym Muzeum„Grudziądz oczami Wilhelma Burzy” – spacer tematyczny śladem miejsc związanych z artystą oraz widoków miejskich uwiecznionych przez Burzę na swych pracach
3.08.21, godz. 16.30Dawid Schoenwaldmiejsce spotkania: przy Bramie Wodnej i wejściu do spichrza nr 9″Szlakiem grudziądzkich spichlerzy” – oprowadzanie wzdłuż ul. Spichrzowej, zejście schodami Słowackiego i powrót do Bramy Wodnej.
10.08.21, godz. 16.30Mariusz Żebrowskimiejsce – wystawa stała „Historia Grudziądza””Twierdza Grudziądz”. Makieta w spichrzu nr. 9 Omówienie powstania obiektu, jego dzieje oraz przedstawienie postaci Courbiera.
17.08.21, godz. 16.30Łukasz Ciemińskimiejsce spotkania: plac przy FlisakuWiślane opowieści – spotkanie poświęcone legendom i podaniom związanym z Wisłą – o sprawach zwykłych i niezwykłych flisaczego żywota.
24.08.21, godz. 16.30Dawid Schoenwaldmiejsce spotkania: plac przy Flisaku”Szlakiem grudziądzkich młynów” – oprowadzanie trasą przy murach miejskich, następnie na plantach przy Al. 23 Stycznia. Zakończenie spaceru przy Górnym Młynie.
31.08.21, godz. 20.00Emilia Markot-Borkowska, Mateusz Promińskimiejsce spotkania: Góra Zamkowa„Widoki Grudziądza” prezentacja najciekawszych grafik, rysunków i prac malarskich ilustrujących nasze miasto na przestrzeni wieków – wykład z projekcjąWakacje w Muzeum – program i zasady uczestnictwa:wstęp płatny wg cennika – 7,00 zł/os.obowiązują zapisy – tel. 56 46 590 63 w.18
07.07.2021, godz. 10.00Wakacje w MuzeumTytuł: Farbą kredową po płótnie…Opis: Zastanawialiście się kiedyś, jak samodzielnie zrobić farby, na których po wyschnięciu można rysować kredą, a potem wszystko zmazać… i znów rysować? Jeżeli jesteście ciekawi receptury i procesu ich tworzenia oraz wolicie DIY od kupowania gotowców to zajęcia idealne dla Was  😀 Mało tego, przygotowane farby od razu wypróbujemy, malując na najprawdziwszym podobraziu malarskim! Kto jest chętny?
14.07.2021, godz. 10.00Wakacje w muzeumTytuł: Lampion w stylu marokańskimNa zajęciach – ze słoików oraz kolorowych bibułek, cekinów i farbek – powstaną bajecznie kolorowe lampiony w stylu marokańskim. Własnoręcznie wykonany, mieniący się orientalnymi wzorami lampion, przywiedzie na myśl wspaniałe, bliskowschodnie klimaty i nada każdemu miejscu ciepły i urokliwy charakter.
21.07.2021, godz. 10.00Wakacje w MuzeumTytuł: Poczuj miętę…Opis: … Do uprawy własnego parapetowego ogródka Nic tak bardzo  nie kojarzy się z latem jak świeże zioła dodawane do potraw i orzeźwiających lemoniad… Na kolejnym letnim spotkaniu w Muzeum spróbujemy swoich sił w amatorskim ogrodnictwie. Przesadzimy ukorzenione wcześniej roślinki i zbudujemy dla nich osłonki, żebyśmy cieszyli się nie tylko ich smakiem, ale i wyglądem. Zapraszamy dzieci i dorosłych, którzy lubią kreatywne zabawy i ulegli wszechobecnej modzie na zielone parapety
28.07.2021, godz. 10.00Wakacje w MuzeumTytuł: Mandala z płyt CD – wisząca ozdobaKolorowa, wisząca mandala, wykonana z płyty CD, ozdobiona pięknymi wzorami z koralików będzie niepowtarzalną wakacyjną ozdobą naszych ścian, okien lub balkonów

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Muzeum w Grudziądzu – newsletter – 21 6 21

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu