MZK Grudziądz testuje autobus elektryczny Mercedes Benz E-Citaro.

Dobiegły końca testy autobusu elektrycznego Mercedes Benz E-Citaro. Pojazd testował Miejski Zakład Komunikacji, a wypadły one pozytywnie.
Autobus kursował po grudziądzkich ulicach przez ponad dwa tygodnie. Testy miały na celu sprawdzenie kilku parametrów, przede wszystkim związanych z zasięgami, jakie pojazd osiąga z uwzględnieniem układu drogowego i warunków ruchu.

Zdaniem władz miasta oraz miejskiego przewoźnika testy wypadły pozytywnie. Przypomnijmy, że Miejski Zakład Komunikacji złożył wniosek o środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup 17 autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Wnioski przeszły już ocenę formalną i czekają na ocenę merytoryczną.
 – Idziemy w kierunku elektromobilności – mówi Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza. – W taborze MZK są już nowoczesne wozy hybrydowe, przymierzamy się do zakupu pojazdów w pełni elektrycznych. Mam nadzieję, że uda się uzyskać dofinansowanie na ten cel. Testy pokazały, że ten autobus jest bezpieczny, komfortowy i oczywiście przyjazny dla środowiska.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

MZK Grudziądz testuje autobus elektryczny Mercedes Benz E-Citaro.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu