Najlepszy rekruter WOT służy w województwie kujawsko-pomorskim

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło nowy serwis internetowy dedykowany rekrutacji. Pod adresem www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, każdy, kto myśli o wstąpieniu w szeregi Terytorialsów może szybko i łatwo znaleźć bezpośredni kontakt do rekrutera ze swojego powiatu.
Aktywność żołnierzy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ostatnim roku była widoczna praktycznie w każdym aspekcie działalności przeciwepidemicznej. W wielu sytuacjach mogliśmy obserwować ich służbę z bliska, często zamienić kilka słów przy okazji ich pomocy w szpitalach, punktach wymazowych, punktach szczepień i wielu innych miejscach. Swoją postawą u wielu osób mogli wzbudzić zainteresowanie służbą w WOT. Jeżeli myślisz nad tym, czy to jest dla Ciebie, masz świetną okazję do kontaktu z prawdziwymi fachowcami, którzy odpowiedzą na nurtujące Cię pytania.
Szefem zespołu stworzonego w województwie kujawsko-pomorskim jest mł. chor. Krzysztof Łydziński, który w pierwszym kwartale 2021 roku zrekrutował do służby w WOT największą liczbę osób w skali kraju, za co został wyróżniony przez gen. dyw. Wiesława Kukułę. To wszystko zawdzięcza swojej ciężkiej pracy, licznym wyjazdom, spotkaniom, rozmowom i doświadczeniu wyniesionemu z wieloletniej służby (jest weteranem misji poza granicami kraju, m. in. z Iraku). Projekt rekruterów w WOT funkcjonuje od niespełna roku, a już co siódmy Terytorials wstąpił do formacji po kontakcie z jednym z nich. Teraz przyszedł czas na przekazanie doświadczeń kolejnym żołnierzom, którzy zainspirowani możliwościami, jakie niesie służba w najmłodszym rodzaju Sił Zbrojnych, chcą pomóc innym w podjęciu decyzji o zostaniu żołnierzem WOT. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową pod adresem www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl i wpiszesz nazwę swojego powiatu. Po wykonaniu tej czynności wyświetli Ci się kontakt do osoby, odpowiedzialnej za rekrutację z Twojego regionu.


Serwis powstał, aby osoby poszukujące odpowiedzi na różnych forach lub grupach dyskusyjnych w internecie, mogły szybko znaleźć najrzetelniejsze informacje dotyczące rekrutacji – poprzez bezpośredni kontakt z rekruterem, który może okazać się wprost sąsiadem ochotnika. Na chwilę obecną w WOT jest 200 rekruterów. W województwie kujawsko-pomorskim jest ich 19. Są to osoby, które przeszły specjalne szkolenia i zdały egzamin. Dzięki temu udzielą rzetelnych informacji i poprowadzą ochotnika od pomysłu o wstąpieniu do momentu założenia oliwkowego beretu podczas wcielenia. Rekruterzy pomogą wypełnić wniosek o wstąpienie do WOT i zaniosą go osobiście do Wojskowej Komendy Uzupełnień. Są osobami, które doskonale znają procedury i zaoszczędzą czas ochotników. Należy tu podkreślić, że współpraca z WKU układa się bardzo dobrze, co przekłada się na płynność procesu rekrutacji. Koncepcja wsparcia systemu naboru poprzez wprowadzenie rekruterów jest częściowo wzorowana na modelu stosowanym w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Dotychczasowe doświadczenia WOT pokazują, że najlepszymi rekruterami są sami Terytorialsi, którzy działają w swoich regionach dla lokalnych społeczności, z którymi się utożsamiają i którym służą.
Wakacyjny, letni czas większości społeczeństwa kojarzy się z wypoczynkiem. Dla żołnierzy WOT z województwa kujawsko-pomorskiego jest to czas wytężonej pracy. Od zakończenia roku szkolnego zrealizowali już 2 szkolenia, które zakończyły się uroczystymi przysięgami wojskowymi w Grudziądzu oraz Inowrocławiu. Przed nimi kolejne wcielenie (13 sierpnia) w ramach akcji wakacje z WOT, która jest skierowana do osób, które 16 dni niezbędnych do zaliczenia szkolenia podstawowego są w stanie wygospodarować tylko w okresie urlopowym. Jeżeli masz jeszcze wątpliwości, wejdź na stronę www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl , wyszukaj kontakt do rekrutera i zadzwoń. Do zobaczenia na wcieleniu 13 sierpnia!

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Najlepszy rekruter WOT służy w województwie kujawsko-pomorskim

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Podobne wpisy:

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu