Najlepszy rekruter WOT służy w województwie kujawsko-pomorskim

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło nowy serwis internetowy dedykowany rekrutacji. Pod adresem www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, każdy, kto myśli o wstąpieniu w szeregi Terytorialsów może szybko i łatwo znaleźć bezpośredni kontakt do rekrutera ze swojego powiatu.
Aktywność żołnierzy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ostatnim roku była widoczna praktycznie w każdym aspekcie działalności przeciwepidemicznej. W wielu sytuacjach mogliśmy obserwować ich służbę z bliska, często zamienić kilka słów przy okazji ich pomocy w szpitalach, punktach wymazowych, punktach szczepień i wielu innych miejscach. Swoją postawą u wielu osób mogli wzbudzić zainteresowanie służbą w WOT. Jeżeli myślisz nad tym, czy to jest dla Ciebie, masz świetną okazję do kontaktu z prawdziwymi fachowcami, którzy odpowiedzą na nurtujące Cię pytania.
Szefem zespołu stworzonego w województwie kujawsko-pomorskim jest mł. chor. Krzysztof Łydziński, który w pierwszym kwartale 2021 roku zrekrutował do służby w WOT największą liczbę osób w skali kraju, za co został wyróżniony przez gen. dyw. Wiesława Kukułę. To wszystko zawdzięcza swojej ciężkiej pracy, licznym wyjazdom, spotkaniom, rozmowom i doświadczeniu wyniesionemu z wieloletniej służby (jest weteranem misji poza granicami kraju, m. in. z Iraku). Projekt rekruterów w WOT funkcjonuje od niespełna roku, a już co siódmy Terytorials wstąpił do formacji po kontakcie z jednym z nich. Teraz przyszedł czas na przekazanie doświadczeń kolejnym żołnierzom, którzy zainspirowani możliwościami, jakie niesie służba w najmłodszym rodzaju Sił Zbrojnych, chcą pomóc innym w podjęciu decyzji o zostaniu żołnierzem WOT. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową pod adresem www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl i wpiszesz nazwę swojego powiatu. Po wykonaniu tej czynności wyświetli Ci się kontakt do osoby, odpowiedzialnej za rekrutację z Twojego regionu.


Serwis powstał, aby osoby poszukujące odpowiedzi na różnych forach lub grupach dyskusyjnych w internecie, mogły szybko znaleźć najrzetelniejsze informacje dotyczące rekrutacji – poprzez bezpośredni kontakt z rekruterem, który może okazać się wprost sąsiadem ochotnika. Na chwilę obecną w WOT jest 200 rekruterów. W województwie kujawsko-pomorskim jest ich 19. Są to osoby, które przeszły specjalne szkolenia i zdały egzamin. Dzięki temu udzielą rzetelnych informacji i poprowadzą ochotnika od pomysłu o wstąpieniu do momentu założenia oliwkowego beretu podczas wcielenia. Rekruterzy pomogą wypełnić wniosek o wstąpienie do WOT i zaniosą go osobiście do Wojskowej Komendy Uzupełnień. Są osobami, które doskonale znają procedury i zaoszczędzą czas ochotników. Należy tu podkreślić, że współpraca z WKU układa się bardzo dobrze, co przekłada się na płynność procesu rekrutacji. Koncepcja wsparcia systemu naboru poprzez wprowadzenie rekruterów jest częściowo wzorowana na modelu stosowanym w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Dotychczasowe doświadczenia WOT pokazują, że najlepszymi rekruterami są sami Terytorialsi, którzy działają w swoich regionach dla lokalnych społeczności, z którymi się utożsamiają i którym służą.
Wakacyjny, letni czas większości społeczeństwa kojarzy się z wypoczynkiem. Dla żołnierzy WOT z województwa kujawsko-pomorskiego jest to czas wytężonej pracy. Od zakończenia roku szkolnego zrealizowali już 2 szkolenia, które zakończyły się uroczystymi przysięgami wojskowymi w Grudziądzu oraz Inowrocławiu. Przed nimi kolejne wcielenie (13 sierpnia) w ramach akcji wakacje z WOT, która jest skierowana do osób, które 16 dni niezbędnych do zaliczenia szkolenia podstawowego są w stanie wygospodarować tylko w okresie urlopowym. Jeżeli masz jeszcze wątpliwości, wejdź na stronę www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl , wyszukaj kontakt do rekrutera i zadzwoń. Do zobaczenia na wcieleniu 13 sierpnia!

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Najlepszy rekruter WOT służy w województwie kujawsko-pomorskim

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu