„Nie akceptuję polityki finansowej Miasta, która prowadzi do pogłębienia zapaści finansowej” mówi rady Krzysztof Kosiński i rezygnuje z uczestnictwa w Komisji Budżetu i Polityki Gospodarczej

Radny Krzysztof Kosiński rezygnuje z uczestnictwa w Komisji Budżetu i Polityki Gospodarczej Rady Miejskiej Grudziądza. Zdaniem radnego dalsza akceptacja metod podejmowanych opinii przez Komisję jest nieodpowiedzialna i prowadzi do katastrofy finansowej miasta. 
Rady Krzysztof Kosiński wystosował oświadczenie:
– „Składam rezygnację z członkostwa i dalszej pracy w Komisji Budżetu i Polityki gospodarczej Rady miejskiej Grudziądza, z powodu niemożności dalszego akceptowania metod podejmowania opinii przez Komisję, a także, czy też przede wszystkim, z powodu osobistej niezgodności z realizowaną polityką finansową miasta – w pełni akceptowaną przez Komisję budżetu w swej politycznej większości , która nieuchronnie moim zdaniem – krok po kroku, prowadzi do pogłębiania zapaści finansowej Grudziądza i jest całkowicie nieodpowiedzialna.

Jest szkodliwa wprost dla mieszkańców – dla całej zbiorowości, a w perspektywie katastrofalna. Jest groźna dla zachowania własności miejskiej w spółkach komunalnych, dla majątku Miasta. Narusza ona interesy spółek miejskich, interesy Szpitala- jego pacjentów, oraz wielu innych jednostek grudziądzkiego samorządu – i w niektórych przypadkach oparta jest na nierealnych – moim zdaniem – zapisach finansowych w dokumentach miasta – np. WPF, które to nie mają żadnego urzędowego potwierdzenia w latach przyszłych, a związane są z oddłużeniem Szpitala, czyli miasta.
Stanowisko powyższe było potwierdzone moimi wielokrotnymi wypowiedziami na posiedzeniach Komisji budżetu, jak i też w przeprowadzanych głosowaniach, które wyrażały zdecydowany sprzeciw. Sugeruję jednocześnie uzupełnienie, czy też rozszerzenie składu Komisji budżetu Rady Miejskiej Grudziądza o radnych z Klubów odpowiedzialnych za podejmowane decyzje , opinie. Mam na myśli oczywiście radnych Koalicji Obywatelskiej oraz Sojuszu Obywatelskiego Grudziądza.
Proszę jednocześnie o wpisanie mojej osoby do składu Komisji Zdrowia, Spraw Społecznych i Rodzin”.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

„Nie akceptuję polityki finansowej Miasta, która prowadzi do pogłębienia zapaści finansowej” mówi rady Krzysztof Kosiński i rezygnuje z uczestnictwa w Komisji Budżetu i Polityki Gospodarczej

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu