Odtworzone popiersie Władysławy Staruszkiewicz wróciło na swoje miejsce

Skradzione w lipcu minionego roku popiersie Władysławy Staruszkiewicz wróciło na swoje miejsce, choć w odtworzonej wersji. Sprawcy nie udało się złapać, ale inne tego typu przypadki pokazują, że złodzieje wcale nie mogą czuć się bezkarni.

Popiersie Władysławy Staruszkiewicz znajdujące się przy ulicy Kasprzyckiego w Grudziądzu zostało skradzione w lipcu poprzedniego roku. Jego autorem był Henryk Rasmus, a pomnik stał w tym miejscu od 1976 roku.

– Dzieła odtworzenia podjęła się w kwietniu tego roku pani Paulina Kaczor-Paczkowska, artysta-plastyk-rzeźbiarz z Grudziądza – informuje Maja Banasik, Dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego. – W ostatnich dniach został wykonany montaż popiersia.
Choć sprawca tej kradzieży nie został, niestety, wykryty i sprawę umorzono, złodzieje wcale nie mogą czuć się bezkarni. W minionym miesiącu na swoje miejsce wrócił pomnik „Podróż” skradziony z betonowego postumentu umieszczonego przy skrzyżowaniu ulic Królewskiej z Dworcową.

Dzięki pracy grudziądzkiej policji oraz operatorów monitoringu miejskiego udało się ustalić trzech sprawców tej kradzieży, w stosunku do których toczy się postępowanie sądowe, a zostali oni obciążeni kosztami montażu pomnika.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

Portal eGrudziadz odżył!
Rozpoczynamy całkiem nowy etap

Witajcie Internauci!
Ruszamy z całkiem nową odsłoną portalu newsowego www.egrudziadz.pl
Dobrych informacji nigdy za wiele! Będziemy wam ich dostarczać. Na pewno bez fake newsów, których ostatnio w mediach całe mnóstwo. Bez jednostronnych nagonek, w czyimś interesie.
Dla nas liczy się prawda, sprawdzone informacje, ciekawa forma, wysłuchanie wszystkich stron zainteresowanych problemem, kontakt z czytelnikami. Dlatego już piszą dla Was dziennikarze profesjonaliści, z wieloletnim doświadczeniem w dużych, regionalnych dziennikach. Znający prawo prasowe i etykę zawodu dziennikarza. Znający miasto i jego problemy. Nie wahający się podejmować trudnych tematów.
Znajdziecie na naszej stronie ciekawe informacje z regionu, Polski i świata, ale przede wszystkim i najwięcej – z Grudziądza. Będą wywiady, newsy, dobre relacje z wydarzeń, fotogalerie, filmiki wideo i komentarze. Także opinie Czytelników.
Zapraszamy dotychczasowych sympatyków tej gazety internetowej i już od teraz zamierzamy przyciągać całe mnóstwo nowych.
Maryla Rzeszut, redaktor naczelna gazety internetowej www.eGrudziadz.pl

Odtworzone popiersie Władysławy Staruszkiewicz wróciło na swoje miejsce

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Musisz zaakceptować by korzystać z serwisu